5G ile şehirlere bağlanan akıllı elektrikli otomobil


04 Ağustos 2019 Pazar 20:00
5G ile şehirlere bağlanan akıllı elektrikli otomobil

Elektrikli otomobil çoktan dünyada kabul gören ve gün geçtikçe benzinli otomobillerin yerini almaya başlayan önemli bir alternatif haline geldi. Human Horizons adlı bir girişimin geliştirdiği Elektrikli otomobil ise akıllı özellikleriyle öne çıkıyor. 

Bulunduğu şehrin 5G ağına bağlanan ilk elektrikli otomobil olan HiPhi 1 aynı zamanda lüks bir dizayna sahip. Peki ama bu yeni elektrikli otomobil nasıl özelliklere sahip ve rakiplerinden farkları neler?

Akıllı Elektrikli Otomobil ve özellikleri

Otomobilde anahtar ve telefon uygulaması dışında da yüz tanıma ile de kapıları açmak mümkün olacak. Aracın yüz tanıma sisteminin ne kadar güvenilir olduğu ve kandırılıp kanldırılamayacağı ise soru işareti.

5G ile birlikte akıllı şehirlerde hayatımıza girecek. Anlık trafik bilgileri, güzergah değişiklikleri gibi temel bilgileri şehrin ağına bağlanarak size aktaran bu yeni nesil otomobil, gelecek için tasarlanmış.

Aslında tam olarak da geleceğin otomobili. Zira Çin merkezli girişim 2021 yılına kadar HiPhi 1 adlı otomobili Çin yollarına çıkaramayacak. Diğer ülkeler için ne zaman piyasaya çıkacağı ya da çıkıp çıkmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Araçta iki adet 286 beygirlik elektrik motoru bulunuyor. Araç 62 Km hıza 3.9 saniyede çıkabiliyor. Ve en önemlisi tam dolu bir batarya ile araç 643 km yol katedebiliyor.

akilli elektrikli otomobil,5g

Bu arada Çin merkezli girişim Ford, Jaguar ve Land Rover gibi firmalardan önemli ortaklara sahip. Bu da Tesla karşısında ciddi bir rakip doğmaya başladığını işaret ediyor gibi.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, akıllı elektrikli otomobil HiPhi 1 gerçekten de geleceğin otomobili olabilir mi? Henüz üretim sürecine girmeyen HiPhi 1, Tesla araçlarına rakip olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “5G ile şehirlere bağlanan akıllı elektrikli otomobil”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Çok güzel şeyler olacak zaman içerisinde

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu kadar otomobili sarj icin cok elektrik uretmek ***** baska bir cevresel detayi incelememiz manasina gelir

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Güneş enerji ve rüzgar türbinlerinden arkadaşım haberi yok galiba 🙂

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Neden ??

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu şirket kendini kapatsın daha iyi olur. Bu kadar saçmalık dolu oto olmaz.

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Çöp

 6. tnrskr10203040 dedi ki:

  Ne güzel bir haber bu… Çok iyi. İnşallah başarılı olur. Bu proje…

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Olamaz

" 5G ile şehirlere bağlanan akıllı elektrikli otomobil konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 5G ile şehirlere bağlanan akıllı elektrikli otomobil ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 5G ile şehirlere bağlanan akıllı elektrikli otomobil ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "