Okunma

Akıllı fotoğraf asistanınız: Capsule


10 Kasım 2017 Cuma 22:00
Akıllı fotoğraf asistanınız: Capsule

Öne çıkan girişimler listemizde bu hafta finali; Cuma günü, fotoğraflarınızı ve videolarınızı arşivleyecek muhteşem bir cihazla yapıyoruz. Tıpkı Salı gününde olduğu gibi, bugünde ürünümüzün ismi Capsule.

Kullanışlı fotoğraf ve video yedekleme asistanınız: Capsule

Akıllı telefonumuzla, tabletimizle, profesyonel fotoğraf makineleri ile bir sürü fotoğraf ve video çekiyoruz.

Çektiğimiz bu fotoğraflar ve videoları, günlük hayatımızın yoğunluğunda bazen yedeklemeyi unutabiliyoruz. Veya, yedeklediğimizi unutuyor ve nereye yedeklediğimizi hatırlayamıyoruz.

İşte Capsule’de, tam olarak bu amaca hizmet amacıyla ortaya çıkmış bir ürün.

Peki nasıl çalışıyor?

Capsule’u ilk olarak evinizin bir köşesinde konumlandırıyorsunuz. Elektriğe bağlıyor, eğer varsa Ethernet kablosu, yoksa Wi-Fi üzerinden internete bağlıyorsunuz.

Akabinde çektiğiniz fotoğraf ve videoların depolanacağı belleği veya yüksek boyutlu hard diski, USB portu üzerinden cihaza takıyorsunuz.

Akıllı telefonunuz üzerinden Capsule’un gerekli kurulumunu yapıyor ve yedekleme yapacağı telefon ve diğer akıllı cihazlarınızı tanıtıyorsunuz. Capsule 7/24 aralıksız çalışarak tüm cihazlarınızdan çektiğiniz fotoğraf ve videoları depolama alanınızda toplayacak.

Aynı zamanda; zamanla çektiğiniz fotoğraf ve videolardaki kişileri tanıyacak, yerleri bilecek, tarih ve saat filtrelemesi yaparak onlara ulaşmak istediğiniz zaman sizi uzun saat süren aramalardan kurtaracak.

iCloud, Dropbox ve Google Photos gibi bulut platformlarından da fotoğraf ve video çekebilen Capsule’ün iki amacı var;

Birisi, akıllı cihazlarınızdaki yer sıkıntısını çözmek. İkincisi ise, farklı cihazlardan çektiğiniz binlerce fotoğraf ve videoyu tek bir yerde düzgün bir şekilde filtreleyerek toplaması.

İnternet erişimine sahip olmayan, GoPro ve klasik DSLR fotoğraf makineleri de, cihazın arkasında bulunan USB portu üzerinden bağlayarak kolayca yedekleme imkanınız oluyor.

Teslimat tarihi ve fiyatlandırma

Mayıs 2018’de teslimatı planlanan ürün, Kickstarter üzerinden desteklerinizi bekliyor. Bu arada ürünün fiyatlandırmasının, Avustralya doları üzerinden olduğunu hatırlatalım.

Cihazın satışa sunulan paketleri şöyle;
–> 1 adet Capsule Standart –> 119$ (Beyaz veya siyah, plastik kasa)
–> 1 adet Capsule Metalic –> 144$ (Gümüş veya gri, metal kasa)
–> 1 adet Capsule Standart ve 2 TB hard disk –> 245$

Ürün hakkında daha fazla bilgi ve satın almak için tıklayın.
yazarBerkin Kayalar

Küçüklüğünden beri teknolojiyle içli dışlı olan ve en yeni gelişmeleri paylaşan Berkin, boş vakitlerinde Nintendo oyunları oynamaktan keyif alıyor
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Akıllı fotoğraf asistanınız: Capsule”

  1. Night Life Master dedi ki:

    Gizlilik ???

  2. dark-wader dedi ki:

    anlamsız… saçma…

" Akıllı fotoğraf asistanınız: Capsule konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akıllı fotoğraf asistanınız: Capsule ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akıllı fotoğraf asistanınız: Capsule ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "