Okunma

Akıllı Gözlüklerin Geleceği Ne Olacak?


13 Kasım 2013 Çarşamba 06:00
Akıllı Gözlüklerin Geleceği Ne Olacak?

Piyasaya bu yıl yaklaşık 87 bin adet Google Glass sürülmesi bekleniyor. Peki beş yıl sonra ne olacak? Araştırma şirketi Juniper Research yayınladığı son raporda bu konuya değiniyor. Nitin Bhas imzasını taşıyan rapordaki analizlere göre, 2018 yılına gelindiğinde Google Glass‘ın (veya o zaman yerini alacak olan cihazın) yıllık tedarik sayısı 10 milyonu aşacak.

Rapora göre akıllı gözlüklerin ve genel olarak giyilebilir teknolojilerin bu rakamlara ulaşabilmesi için, kullanıcı dostu ve sezgisel özeliklerle donatılmaları ve genel kitlenin bu teknolojiyi günlü hayatın bir parçası olarak kullanabileceklerini kabul etmesi gerekiyor.

http://static.shiftdelete.net/img/article_new/google-glass-haber1383088251.jpg

Akıllı gözlükler için tüketicinin benimsemesi kadar iş dünyasında da hızlı bir yükselişin öngörüldüğü raporda, artırılmış gerçeklik özelliklerinin kurumlara büyük fayda sağlayacağı belirtiliyor. Bu yeni teknolojideki yaygınlaşmanın sağlanması ise ancak başarılı pazarlama kampanyalarıyla mümkün olacak.

:: Google Glass almayı düşünüyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Akıllı Gözlüklerin Geleceği Ne Olacak?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  yav bu arastırma sirketleri bi halt biliyosa ne olayım…:D
  kullanıcı dostu ve sezgisel özeliklerle donatılmaları ne demek ya..
  Altı bos cancanlı lakırdırlar hepsi…
  Steve jobs onlara kalsaydı iphone u goremezdik herhalde..
  Bu cok bilen arastırma kurulusları..Abuddik ubdik akıllı saat konseptinide oven adamlar değilmi yav..hani millet iteklemeye calıstıkları..aklıllı gozlukler su anki haliyle bile 100$ civarı fiyattan cıkarsınlar 50milyon satar…mobil platformda en buyuk sıkıntı ekran boyutu ve tasınabilirlik bu iki buyuk sıkıntıyı asacak mevcut en iyi cozum bu gozlukler….ve kullanım alanlarıda sınırsız..sağlıkt,eğitim,savunma sanayi…yani nerdeyse hersey…Sonuc 5 seneye kadar herkesde bu gozluklerden bir tane olacak…:D

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Açıkçası Google Glass beklenildiği kadar tutmayabilir, yorucu olabilir.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bence gelecek yok kim google in hayatini kisinin gozunden gormesini ister ki bu aletle insanlar kolayca fişlenecek.

 4. eSa dedi ki:

  Ekranda pardon gözlükte bir şeyler görebilmek için, insanın bir gözünü şaşı yapmayı bırakırlarsa tutar bu teknoloji, yoksa bukalemuna dönecekler

" Akıllı Gözlüklerin Geleceği Ne Olacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akıllı Gözlüklerin Geleceği Ne Olacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akıllı Gözlüklerin Geleceği Ne Olacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "