Okunma

Akıllı KenTT Uygulamaları Yaygınlaşıyor


01 Nisan 2015 Çarşamba 04:01
Akıllı KenTT Uygulamaları Yaygınlaşıyor

Türkiye’nin ilk entegre akıllı şehir projesini Karaman’da hayata geçiren Türk Telekom Grubu ‘Akıllı KenTT’ çözümlerini diğer illerde de uygulamaya başladı. Bir yandan hayatı kolaylaştırırken, bir yandan da tüketimi ve maliyetleri azaltan ‘Akıllı KenTT’ uygulamaları 7 ilde daha enerji tasarrufu, akıllı güvenlik sistemleri, internet servisi, trafik ve park çözümleri gibi pek çok konuda önemli kazançlar sağlıyor.

Ankara, Bursa, Mersin, Gaziantep, Tokat, Çorum ve Bolu’da yerel yönetimler altyapısı Türk Telekom Grubu tarafından sağlanan ‘Akıllı KenTT’ uygulamalarından faydalanmaya devam ediyor.

Şehirler Türk Telekom teknolojisiyle akıllanıyor

Türk Telekom Grubu’nun başlattığı entegre akıllı şehirlerle dijital dönüşüm hareketi; güvenlik, verimlilik, ekonomi, çevresel duyarlılık ve yaşam kalitesi gibi hedefler doğrultusunda çözümler sunuyor. Bu çözümler şehirde su, enerji ve iş gücü gibi kaynakları daha etkin ve verimli şekilde kullanmayı, yatırım maliyetlerini azaltmayı, yeni gelir ve istihdam alanları oluşturmayı, trafik ve park sorununu çözümlemeyi, suç oranını düşürmeyi ve kayıp sayısını azaltmayı mümkün kılıyor.

:: Akıllı KenTT uygulamasını faydalı buluyor musunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Akıllı KenTT Uygulamaları Yaygınlaşıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Hayır

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ey Cloud sen nelere kadirsin be!

 3. SDN Okuru dedi ki:

  sömürgeci türk telekom

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Olduu herseyi nete baglayin elektrik gitsin dimdizl
  ak
  kalalim ortada

" Akıllı KenTT Uygulamaları Yaygınlaşıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akıllı KenTT Uygulamaları Yaygınlaşıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akıllı KenTT Uygulamaları Yaygınlaşıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "