Akıllı saat alırken dikkat etmeniz gerekenler


2016-10-31 12:00:00
Akıllı saat alırken dikkat etmeniz gerekenler

Sahip olduğumuz tüm cihazlar akıllanırken, saatlerin de bunlardan etkilenmemesini beklemek pek de mantıklı bir bakış açısı değil. Aslına bakarsanız, akıllı saatler, akıllı telefonları izleyerek ek fonksiyon kazanan ilk aksesuarlar oldular. Artık iş öyle bir noktaya geldi ki mekanik saatlerin yerini almayı başardılar. Peki, akıllı saat alırken nelere dikkat etmeliyiz? Gelin hep beraber araştıralım.

16-10/31/akilli-saat-alirken-dikkat-etmeniz-gerekenler-2.jpg

1. Cihaz uyumluluğu

Bariz gibi görünüyor olsa da akıllı saatler tek başlarına işleyen cihazlar değiller. Yani saat almadan önce telefonunuzu tanımanız, özelliklerini bilmeniz şart. Piyasada bulunan akıllı saatlerin belki de en önemli işlevi, akıllı telefonlarınızla uyum içinde çalışabilmeleridir. Bu uyum sağlanamadığı takdirde elinizdeki üründen pek memnun kalmayabilirsiniz.

Üçüncü parti geliştiriciler tarafından üretilen bazı akıllı saatlerin hem iOS hem de Android için uygun olduğu unutmamak gerekiyor. Alve üzerinden işletim sisteminizin uyumlu olup olmadığını (Sürüm farkları da önemli) görebilir, sağlıklı karar verebilirsiniz.

16-10/31/akilli-saat-alirken-dikkat-etmeniz-gerekenler-3.JPG

2. Ara yüz seçimi önemli

Akıllı saatin özellikleri kadar ara yüzü de çok önemlidir. Evet, cihazın başına akıllı kelimesini eklediğinizde otomatik olarak dokunmatik ekran izlenimi veriliyor ama işin sadece burada bitmediğini de bilmek gerekiyor.

Saatlerin görünüşleri ve size sundukları ara yüz, kullanıcı deneyimi direkt olarak etkileyecektir. Klasik saat görünümü veya akıllı telefonlara çok daha yakın bir görünüm yine sizin kişisel zevklerinizle belirlenecek özellikler olarak göze çarpıyor. Alve üzerinden saatlerin ara yüzlerine göz atıp, size en uygun modeli seçebilirsiniz.

16-10/31/akilli-saat-alirken-dikkat-etmeniz-gerekenler-4.jpg

3. Uygulama desteği

Geldik yine çok önemli bir başka konuya. Artık akıllı cihazlarımızın erişilebilirliği destek sağlanan uygulama sayısına göre belirleniyor. Eğer akıllı saat almaya karar verdiyseniz uygulama marketlerine ve elinizdeki cihazın uygulamalar ile ne kadar uyumlu olabildiğine çok dikkat etmeniz gerekiyor. Klasik saat yerine akıllı saat tercih etmenizin bir sebebi var ve uygulama desteği bu sebepler arasında belki de en önemlisi. Alve üzerinden akıllı saatlerin özelliklerine bakabilir ve size en uygun seçeneği değerlendirebilirsiniz.

16-10/31/akilli-saat-alirken-dikkat-etmeniz-gerekenler-5.jpg

4. Akıllı bileklik özellikleri

Piyasada akıllı saatler dışında, akıllı bileklikler de hayli popüler olduğu için, saat üreticileri ellerinden geldiğince bu özellikleri kapsayan ürünler yapmak için uğraşıyorlar. Akıllı saatinizi aynı zamanda spor yaparken de kullanmak için akıllı bileklik özellikleri olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Sadece spor değil, düzenli bir otonom sağlık kontrolü için de akıllı saatinizi kullanabiliyorsunuz. Alve üzerinden ek özellikleri olan akıllı saatleri görebilirsiniz.

:: Akıllı saat alırken nelere dikkat edersiniz?


 • yazarEmin Çıtak

  Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Akıllı saat alırken dikkat etmeniz gerekenler” üzerine 4 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Taylor ve Karliemi dikkat edecez ?

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Motorola moto360 ta saat geri alînmis ileri alma ayarîni bir turlu bulamadim iphone ile kullaniyorum

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Apple mi değilmi diye bakarım

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Apple Watch alın kafanız rahat olsun şu an kullanıyorum çok memnunum

  Yorum yazın