Okunma

Akıllı Saat Patentini Google Aldı


03 Ekim 2012 Çarşamba 07:53
Akıllı Saat Patentini Google Aldı

Google’ın Google Glass‘ın ardından şimdi de ‘Smart Watch’ yani akıllı saatlerin patentini alması, gelecek ile ilgili ilginç planları olduğunu ortaya koyuyor.

Artırılmış Gerçeklik olarak Türkçe’ye çevirebileceğimiz Augmented Reality desteği sunan bu saatlerin ne amaçla kullanılacağı henüz tabii ki bilinmiyor.

Saatlerin çalışma sistemi ise oldukça basit. Klasik saatlerde bulunan camın üzerinde bir katman cam daha bulunuyor ve bu cam bir kapak şeklinde hazırlanmış.

Saatin sahibi kapağı kaldırdığında bu cam bir ekrana dönüşüyor ve uygulamaların kullanılması ya da orada olmayan nesnelerin yaratılması gibi sebeplerle kullanılabiliyor.

Diğer kullanım alanlarını düşündüğümüzde ise hiç kuşku yok ki akla ilk olarak GPS geliyor. Navigasyon konusunda oldukça işe yarayacağından eminiz.

Ayrıca tarihi mekanlar hakkında bilgiler alınması, fiyat etiketlerinin ve QR kodlarının okutulabilmesi gibi faydalarını ise saymaya bile gerek yok.

:: Google’ın akıllı saat projesini nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

19 yorum - “Akıllı Saat Patentini Google Aldı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  😀 :D:

 2. SDN Okuru dedi ki:

  herşey akıllandı insanlar aptallaştı

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Sony yapıyor ama patentini google alıyor ilginçmiş…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  sony smart watch çıkarmıştı sanki

 5. SDN Okuru dedi ki:

  işte bu google farkı. her servisini severek kullanıyorum.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Google dakilerin yaptıklarına kesinlikle hayranım ama acaba onları hayatımızın içine bu kadar sokmak doğru mu orasını bilemiyorum. Yalnız ortada bir gerçek var, teknolojiyi seviyorum

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Eğer bu şekilde bir navigasyon cihazı yapılacaksa, hatta bir de bu navigasyon cihazları sesli hale getirilebilecekse müthiş olacak.

 8. webrettin dedi ki:

  Sürekli hayatımızın için yer almak ve reklam pastasının en büyük hakedeni. Google earth dahi reklamlar için oldukça uygun, google tasarımı cadde de her yerde gözlükten arama sorgulama tanıtım yapabilen gözlük veya saat aynı ticari amacı güdüyor. Akıllı gözlük veya android işletim sistemli akıllı telefondan sonra en çok kullanılan aksesuar saatin patentini alması bunu zaten açıklı*****, gözlük, saat sırada ne var? Sağa dön sola dön titreşimi ve kulağa sağa dön sola dön diyen navigasyonlu ayakkabılar mı? Hayatı kolaylaştıran her uygulama karşılığını alacaktır.

 9. re13el dedi ki:

  İlerde buna telefon, telsiz gibi özellikte eklerler.

 10. bewko dedi ki:

  kullanışlı olabilir gibi geliyor bana ama herşeyden önce fiyatı ve desteklediği yazılım dili de önemli

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Hersey akillandi biz hariç.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Smart Glass ile Eşzamanlı çalışırsa çok faydalı ***** burada bile Apple’dan bahseden akıl küpleri var *****

 13. mehmet0321 dedi ki:

  Ben beğendim.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Kralını yap fayda etmez çünkü o çok zeki ifanboylar ilk önce elma logosu varmı ona bakar

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Yapmayın! Google’ı bu kadar hayatınıza sokmayın çok ama çok pişman olacaksınız !
  Ayrıca bu fikiri Google’dan önce düşünebilen gençler var !

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Google Çok iyi düşünüyor bence Akıllı telefon akıllı saat gerçeklik gözlükleri Arama Motoru Youtube vs Her şey onun Bu arada Apple 2-3 yıl sonra batar 🙂

 17. SDN Okuru dedi ki:

  google kopya akar 😀

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Biri şu Google’a daha fazla Geleceğe Dönüş seyrettirmesin, fazla alınca çarpıyor adamları.

 19. SDN Okuru dedi ki:

  bi saatimiz kalmıştı akıllanmayan

" Akıllı Saat Patentini Google Aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akıllı Saat Patentini Google Aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akıllı Saat Patentini Google Aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "