Okunma

Akıllı Şehir Çözümlerinde En İyi Kim?


25 Nisan 2014 Cuma 10:25
Akıllı Şehir Çözümlerinde En İyi Kim?

Araştırma ve danışmanlık kuruluşu Frost & Sullivan; IBM’i sınıfının En İyi Akıllı Şehir Entegratörü olarak “2014 Küresel Vizyoner İnovasyon Liderliği” Ödülü’ne layık gördüğünü duyurdu.

Frost & Sullivan bünyesindeki Vizyoner İnovasyon Araştırma Grubu tarafından yapılan bağımsız bir analize göre IBM, Akıllı Şehir girişimlerinde her ölçekten binlerce şehirle birlikte çalışarak elde ettiği güçlü uzmanlığını kanıtlayan lider bir Akıllı Şehir entegratörü olarak ön plana çıkıyor. IBM bu ödülü, Büyük Veri analitiği ve bulut bilişim gibi yeni teknolojileri aracılığıyla şehirlerin kaynaklarını daha iyi yönetmesine yardımcı olmak üzere tasarlanan yenilikçi çözümleri ile aldı. Bugün IBM, şehir içindeki tüm operasyonların baştan sona dönüştürülmesine, trafik ile ilintili tüm operasyonun yönetilmesine, kamu güvenliğinin ve sürdürülebilirliğin iyileştirilmesine yardımcı olacak bulut tabanlı çözümler sunuyor.

Vizyoner İnovasyon Liderliği Ödülü, dünya genelindeki Mega Eğilimleri ve bunların geleceğe etkilerini doğru biçimde kavramayı başarabilmiş liderleri belirliyor. Şehirlere sınıfının en iyi akıllı çözümlerini sunmak, kentselleşme ve değişen demografilerden kaynaklanan Mega Eğilimlerle başa çıkmak için stratejik bir fırsattır. Frost & Sullivan tarafından yapılan tahminine göre 2020 yılına kadar Akıllı Şehirler pazarındaki fırsatlar 1.5 trilyon doların üzerine ulaşacaktır.

IBM, sistemli bir bilgi akışı ve etkin kaynak yönetimi aracılığıyla Akıllı Şehir pazar ortamındaki en kapsamlı entegre çözümler portföyünü geliştirmeyi başarmıştır. Ayrıca Akıllı Şehirlere doğru dönüşümü hızlandıracak çözümler sağlamak için kurumlar ve yerel yetkililerle işbirliği yaparak akıllı şehir projelerini hayata geçiren lider şirket olma konumunu da pekiştirmiştir.

Şehirlere destek olma konusundaki uçtan uca deneyimiyle IBM, 2008 yılından bu yana vatandaşlara daha iyi hizmet sunma ve sistemleri dönüştürme yolculuğunda dünya çapında binlerce şehirle işbirliği yapmıştır.

:: Akıllı şehir vizyonu hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Akıllı Şehir Çözümlerinde En İyi Kim? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akıllı Şehir Çözümlerinde En İyi Kim? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akıllı Şehir Çözümlerinde En İyi Kim? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "