Okunma

Akıllı telefon bağımlılığı için tıbbi çözüm!


02 Aralık 2017 Cumartesi 23:00
Akıllı telefon bağımlılığı için tıbbi çözüm!

Akıllı telefon bağımlılığı son dönemde dünya çapında milyonlarca insanı etkileyen bir rahatsızlık. Bu konuda hali hazırda yapılan onlarca bilimsel çalışma var. Bu çalışmalara bir yenisi ise Kuzey Amerika Radyoloji Derneği‘nde ortaya çıktı.

Yapılan araştırmaya göre akıllı telefon bağımlılığı olan gençlerin depresyon, anksiyete ve insomni gibi durumları ölçen testlerden aldıkları sonuçlar bağımlılığı olmayan gençlere göre oldukça yüksek seviyede.

Akıllı telefon bağımlılığı artıyor!

akıllı telefon bağımlılığı sdn 2

Amerika Birleşik Devletleri‘nde yaşayan insanların yarısına yakın bir kısmı akıllı telefon olmadan yaşayamam demesi de bağımlılık seviyesinin oldukça yüksek olduğunun bir göstergesi.

MRS adı verilen bir sinir hücrelerini daha hareketli hale getiren bilim insanları, hastalara bu şekilde yaptıkları testlerde daha düşük puanlı sonuçlara ulaştırmayı başardı.  Bu araştırmanın geliştirilerek bağımlılık konusunda ciddi anlamda tıbbi çözüm haline geleceğini düşünüyorlar.

:: Akıllı telefon bağımlısı mısınız?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Akıllı telefon bağımlılığı için tıbbi çözüm! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akıllı telefon bağımlılığı için tıbbi çözüm! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akıllı telefon bağımlılığı için tıbbi çözüm! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "