Akıllı Telefon Değiştirmenin Olumlu Etkileri


30 Eylül 2014 Salı 20:00
Akıllı Telefon Değiştirmenin Olumlu Etkileri

Akıllı telefon seçeneklerinin artmasıyla birlikte kullanıcıların yeni modellere gösterdiği ilgi de her geçen gün daha fazla artıyor. Fiyat etiketleri(çok daha pahalı/lüks modelleri çıkardığımızda) 300 TL-2500 TL aralığında ve tüketicilerde mevcut cihazını ‘yenilemenin’ çok sayıda önemli etkisi bulunuyor. İşte bunlardan öne çıkanları bir araya getirdik.

14-09/30/ekran_resmi_2014-09-21_21_19_35.jpg

Akıllı telefon yenilerken çok yüksek bir oranda teknoloji özellikleri daha iyi olan, güncel versiyonlar tercih ediliyor. Türkiye’de akıllı telefon kullanım süresi dünya üzerindeki birçok ülkeye göre hayli fazla, bu nedenle değişimlerle beraber yeni cihazlarda önemli geliştirmeler kendini gösteriyor.

14-09/30/lg_g3_review__11_-623-80.jpg

Daha hızlı bir akıllı telefon işlemcisi ile birlikte uygulamalar arasında geçişler, uygulama açılışları ve en genel itibarıyla her şey önceki modele göre daha hızlı oluyor. Bu durum, dönüşü olmayan bir şekilde insanları güncel modele hızla adapte ediyor. Eski model ve eski modelin içerisinde bulunduğu kategoriler bir daha dönülmemek üzere terk edilirken, yeni modelle beraber kullanıcı hem vakitten tasarruf ediyor hem de kullanım keyfi artıyor.

Peki büyük ekrana geçiş ya da daha iyi kamera gibi özellikler neleri beraberinde getirir? Sonraki sayfaya göz atınız… 

 

Akıllı telefon değişimlerinde küçük ekrandan büyük ekrana geçilmek istenmesi, özellikle gençler arasında çok yaygın. Oyun oynamayı seven gençler, daha büyük ekranlarda uygulamaları tecrübe etmek istiyor ve bu durumun sonucu olarak uygulama kullanımından çok daha fazla keyif alınıyor.

Kamera özellikleri düşük olan bir akıllı telefon yerine daha iyi kameraya sahip modellere yönelim de ülkemizde bir hayli yüksek. Sosyal medyanın gördüğü ilgiyle paralel olan bu durum ile birlikte tüketiciler daha fazla fotoğraf çekip video kaydı gerçekleştiriyor ve sosyal ağlarda daha fazla paylaşımda bulunuyorlar.

14-09/30/samsung_galaxy_note_4_fiyati_okuyunca_cok_sasiracaksiniz_h7270.jpg

Güncel model ve çevre faktörü

Güncel bir modelle birlikte eski modelin kullanımın çevredekiler üzerinde yarattığı olumsuz bakış açısı değiştiğine inananların sayısı oldukça fazla. Bu durum, yeni cihazıyla çok daha mutlu bireylerin ortaya çıkması anlamı taşıyabiliyor.

Aslında bu konu toplum geneli için tartışmalı, bir kesim akıllı telefonun gösteriş amaçlı kullanım alanına sahip olmaması gerektiğini savunurken diğer bir kesim ise estetik, ince, güzel cihazların çevre üzerinde olumlu intiba uyandırdığı düşünüyor.

Tartışmalı bir konu olmakla birlikte şu yorumu da eklemek doğru olacak, kişisel özelliklerle birlikte bazı kesimler yeni telefonuyla dışarıda oluşan etkiyi önemserken bir diğer kişi umursamayabilir. 

:: Telefonunuzu değiştirdiğinizde ne gibi olumlu etkilerini görüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

29 yorum - “Akıllı Telefon Değiştirmenin Olumlu Etkileri”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok kötü bence

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  alın verin para dönsün kapitalist abiler gülsün parasal sistem dünyaya hükmetmeye devam etsin tek gerçek tanrı paradır bende böyle işi boş gibi gözüken haberle onları mutlu edim kokuyor

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Teknolojinin zaafı

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  o hayalci çok uçmuþ ne kullandýysa söylesin onuda yasaklatalým…

 5. Ziyaretçi dedi ki:
  Alýntý Ferhat Verdi Nickli Üyeden Alýntý
  Mesajý göster
  @|SeYYaH| seni mi kýrýcam (deðiþtirildi)

  Eyvallah, teþekkür ederim.
  Sizler böyle duyarlý davrandýðýnýzda benim SDN’ye olan sevgim artýyor.

 6. Ziyaretçi dedi ki:
  Alýntý |SeYYaH| Nickli Üyeden Alýntý
  Mesajý göster
  sevgili kardeþ, yaptýðýn yorumla nick’in arasýndaki korelasyona bayýldým!

  ***
  @Ferhat Verdi‘nin yorumunu yerli mi yersiz mi bulursunuz bilemem ama yanlýþ da diyemezsiniz.
  þahsen yeni ve en üst bir model telefon aldýðýmda kendimi iyi hissettiðimi inkâr edemem. bu bir akýl veya mantýk meselesi deðil, belki psikolojik bir durumdur bilemem. ama ruhen her insanda pozitif bir katký saðladýðýný da kimse inkâr edemez. hattta bunu önemsemediðini yazan @hayalci bile eminim, ayný þeyleri hissediyordur, kendisi kabul etmese bile!

  bu arada makaleyi kaleme alan ferhat kardeþ, þu "deneyimlemek" saçmalýðý yerine güzel Türkçemizin "tecrübe etmek" ibaresini kullanýrsanýz vatana millete daha büyük hizmet olursunuz, emin olun!

  @|SeYYaH| seni mi kýrýcam (deðiþtirildi)

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  ***

  @ferhat verdi’nin yorumunu yerli mi yersiz mi bulursunuz bilemem ama yanlýþ da diyemezsiniz.
  þahsen yeni ve en üst bir model telefon aldýðýmda kendimi iyi hissettiðimi inkâr edemem. bu bir akýl veya mantýk meselesi deðil, belki psikolojik bir durumdur bilemem. ama ruhen her insanda pozitif bir katký saðladýðýný da kimse inkâr edemez. hattta bunu önemsemediðini yazan @hayalci bile eminim, ayný þeyleri hissediyordur, kendisi kabul etmese bile!

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  sanırım kendi kendine çatlayan ısınınca kasan reset atan dokunmatik paneli sorunlu G3lerden bir habersin

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Para var huzur var :p

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Telefon bayinde çalışıyorum İnsanlara iyi bi şeymiş gibi gösterilmiş diyen arkadas neyini inkar ediyor galaxy s3mü kullansın 5varken sen eski teline devam arkadasım

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Arkadaş yardimci olayim. Z2 alacağina; daha zarif, ram konusunda problemi olmayan hafizasi geniş olan lg g3 al derim!!!

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Resmen saçmalık insanlara iyi bişeymiş ğibi ğösterilmiş. Yazık.

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  O kadar borc edinerek son cikanlari aldim aldim simdi borclarim ile bogusuyorum akillandim artik telefonum bozulunca yenisi almamaya gayret gosterip elimdekini tamir ettirecegim yetisilmiyor ki hergun yeni model cikiyor

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  LG OPTIMUS 4X HD kullanıyorum hala ihtiyaçlarımı karşılıyor. değiştirmeye gerek yok bozulana kadar devam…

 15. Ziyaretçi dedi ki:
 16. Ziyaretçi dedi ki:

  parayla saadet olmaz diye diye parasız saadet olmaz durumuna getirdiler milleti… insanlar para harcamadan mutlu olamıyorlar… alışveriş yapmak artık bir ihtiyacın gereği değil… tek kelime ile bir terapi şekli… bütün toplumu hasta ettiler ancak bu hastalığın tedavisi sadece zenginlerde var… PARA… nereye doğru gidiyor bu insanlar artık anlamıyorum… telefonunu bozulana kadar kullanan var mı bu memlekette… ben hiç zannetmiyorum… ihtiyaç önceliklerini adam gibi belirleyebilen insan sayısı çok az… çoluğunun çocuğunun rızkını 2-3 bin liralık telefona veren salaklar var bu ülkede…

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Kýsacasý para tuzaðý, kanmayýn bu gibi haberleri hepsi reklam amaçlý, benden söylemesi, yakýndýr geleceðin geriye dönüþ olacaðýn, kýsacasý nokia 3310 çaðlarýna geri dönüþ yakýndýr.

  sürekli tekrar edilen bir teknoloji can sýkar ve bir yerden sonra biter.

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  ah bi de paran olduğu halde kararsız kalıyorsan tam bir kaos bi yardım edin dostlar z2 mi g3 32 gb mı 🙁 çok kararsızım çoooook….

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  Köşe yazısı yazar gibi kendi düşüncülerinizi yazmışsınız Buna birşey diyemeyiz ama bunu bir sosyal araştırma yazısı atmosferinde hazırlayıp hiç bir nicel veriye dayandırmamışsınız. Olmamış..

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  Telefon teknolojisini son derece yakından takip eden birisiyim. Yeni çıkan tüm modelleri takip ediyorum, incelemeleri okuyorum. Fakat telefon değiştirme zamanım telefonumun eskimesine değil bozulmasına bağlı. Birisi bozulmadıkça yenisini alacak kadar zengin değilim malesef, ki Türkiye’de yaşayanların büyük bir oranı da benim durumumda diye düşünüyorum.

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  bence tek bir olumlu etkisi var benim gibi dijital meraklýlarý için inanýlmaz iyi bir ruh hali saðlýyor ))

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  iPhone 6 Plus Gold almıştım. Liseye gidiyor olmama rağmen doktorlara bile hava atabiliyorum. Çevremdekilerin bakışı fazlasıyla değişti.

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  CEBİMDE DÜRTEN PARAM ARTIK OLMUYOR! BİR RAHATLAMA GELİYOR SANKİ 🙂

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Açıkcası Vw beetle dan Ferrari Laferrariye binmek bişeyleri değiştirir.

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Akıllı telefon insanın hayatını zehirleyen icat aç kapa telefon mesaj neye yetmiyordu da 3310 kullansaydık fena mıydı?

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  hiç bu kdr uyduruk haber görmemştm

" Akıllı Telefon Değiştirmenin Olumlu Etkileri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akıllı Telefon Değiştirmenin Olumlu Etkileri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akıllı Telefon Değiştirmenin Olumlu Etkileri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
 2. 2 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
 3. 3 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
 4. 4 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 5. 5 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
 6. 6 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
 7. 7 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
 8. 8 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
 9. 9 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
 10. 10 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC