Akıllı telefon patlamaları nasıl engellenebilir?


03 Ocak 2019 Perşembe 20:00

Şarj sırasında cihazınızın üstüne bir şey koyarak, baskıya maruz bırakmayın!

Şarj sırasında telefonunuza iyi davranmanız gerektiği, aslında bu konunun en önemli parçası.

Araç şarj adaptörü ile telefonunuzu şarj etmeyin!

Araç şarj cihazları, özellikle uygun amper değerleri sunmadığı taktirde batarya ömrünüzü de kısaltırlar. Yüksek amperde şarj olan pil bir süre sonra çabuk biter. Aksine düşük amperde şarj olan pil ise, cihazınızı aşırı ısıtır ve devrelere zarar verebilir.

Telefonunuz ısınmaya başlarsa, şarjdan çekin ve bir süre kapalı tutun!

Bu sorun kendisini tekrarlıyorsa, çok hızlı bir şekilde servise yönlendirin.

Telefonunuzu şarj etmek için ucuz powerbank almayın!

Ucuz modellerde kısa devre, sıcaklık, girişçıkış değerlerine karşı koruma özellikleri bulunmaz. Bu noktada hem telefonunuzun içindeki batarya hem de powerbank içindeki batarya için tehlikeli sonuçlar yaratabilir.

Akıllı telefon patlamaları için alacağınız bu küçük önlemler, bu riskleri en düşük ihtimale çekecektir. Yine de bir ihtimal dahilinde telefonunuzun bataryası patlarsa, bundan alacağınız hasarı en aza indirmiş olursunuz. Bu da ölüm veya yaralanma riskinizi en düşük seviyelere indirir.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Akıllı telefon patlamaları nasıl engellenebilir?”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  10 senedir Samsung e5 kullanıyorum değiştirmek istiyorum vadesi dolmak üzere. Telefon araştırıyorum. Gece boyunca şarj etmeme şarj esnasında kullanmak zorunda kalmama rağmen patlama sorunu yaşamadım şu ana kadar…
  Bunların patlamasının teknik özellikleri ile ilgili sebebi olmalı bu konuda bilgi verir misiniz?Pilin cinsi ve gücü işlemci hızı bunu etkileyebilir mi bu konuda bilen birine ihtiyacım var.
  Telefon seçerken kullanabileceğim bilgiler lazım. Bu problemler Huawei iphone samsung un bazı modellerinde yaşanmış ama … Başka hangi markalara temkinli yaklaşmalıyım.

  Müzik evrak başta pdf mail program belge videosu bol kaldırabilecek Yüksek hafıza, birden fazla program sekme kullanırken ısınmayan kasmayan donmayan, kamerası yüksek çözünürlüklü, ses kalitesi tatmin edici, şarjı dayanıklı, kisisel verilerimi korumada diğerlerine nazaran daha güvenli birsey istiyorum. Mobil bankacılık gmail net alışverişi fatura vs çok aktif kullanan biriyim. Yardımcı olursanız sevinirim. senedir Samsung e5 kullanıyorum değiştirmek istiyorum vadesi dolmak üzere. Telefon araştırıyorum. Gece boyunca şarj etmeme şarj esnasında kullanmak zorunda kalmama rağmen patlama sorunu yaşamadım şu ana kadar…
  Bunların patlamasının teknik özellikleri ile ilgili sebebi olmalı bu konuda bilgi verir misiniz?Pilin cinsi ve gücü işlemci hızı bunu etkileyebilir mi bu konuda bilen birine ihtiyacım var.
  Telefon seçerken kullanabileceğim bilgiler lazım. Bu problemler Huawei iphone samsung un bazı modellerinde yaşanmış ama … Başka hangi markalara temkinli yaklaşmalıyım.

  Müzik evrak başta pdf mail program belge videosu bol kaldırabilecek Yüksek hafıza, birden fazla program sekme kullanırken ısınmayan kasmayan donmayan, kamerası yüksek çözünürlüklü, ses kalitesi tatmin edici, şarjı dayanıklı, kisisel verilerimi korumada diğerlerine nazaran daha güvenli birsey istiyorum. Mobil bankacılık gmail net alışverişi fatura vs çok aktif kullanan biriyim. Model önerisi konusunda Yardımcı olursanız sevinirim.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Apple ve Samsung dan başka patlayan telefon duymadım hiç

 3. Anonim dedi ki:

  En tehlikelisini atlamışsınız, gençler: Telefonların otomobillerde kış mevsiminde havalandırma kanallarının üzerine telefon tutucular ile takılması. Kaloriferin açılmasıyla beraber telefon arkadan gelen sıcak hava ile oldukça yüksek ısılara ulaşır. Bu da patlamalara neden olabilir. Ayrıca yaz mevsiminde telefonu kapalı otomobillerde güneş altında bırakmak da diğer risk faktörlerinden biridir…

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Gece Uykuda iken Kablosuz sarjda tutmanın sakıncası var mı?

  1. MrKonyar dedi ki:

   Daha sakıncalı kablonuzda ısınma daha çok oluyor

 5. Mahmuttt dedi ki:

  Kısacası orijinal ürün kullanın arkadaşlar, hiçbir şey hayatımızdan önemli değildir.

 6. ratapan dedi ki:

  Akılsızlar akıllı telefon kullanmazlar ise patlama da olmaz

" Akıllı telefon patlamaları nasıl engellenebilir? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akıllı telefon patlamaları nasıl engellenebilir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akıllı telefon patlamaları nasıl engellenebilir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "