Okunma

Akıllı Telefon Pazarı Kafa Kafaya


30 Haziran 2013 Pazar 06:00
Akıllı Telefon Pazarı Kafa Kafaya

ComScore araştırma şirketinin son açıkladığı veriler, ABD akıllı telefon pazarında üç aylık dönemde önemli ölçüde bir değişim yaşanmadığını gösteriyor. 13 Şubat – 13 Mayıs tarihleri arasındaki dönemi baz alan araştırma sonuçları, kendinden önceki üç aylık dönem ile karşılaştırılıyor. 

Sonuçlara bakıldığında Android ve iOS‘un ufak artışlar ile sıralamalarını korudukları görülmekte. Android‘in yüzde 0.7’lik artışına karşın iOS yüzde 0.3’lük bir artış yakalıyor. Üçüncü sırada yer alan Blackberry ise yine düşüşte. Yüzde 0.6’lık bir kayıp yaşayan şirket yüzde 5 sınırının da altına gerilemiş durumda.

Microsoft ise bir süredir devam eden küçük artış trendine son üç aylık sonuçlarda ara vermiş görünüyor. Şirket yüzde 0.2’lik bir kayıpla dördüncü sıradaki konumunu koruyor. Microsoft‘un pazar payı ise hala yüzde 3 sınırında. Nokia‘nın gözden çıkardığı işletim sistemi Symbian ise yüzde 0.5’in altına düşerek pazardan silinme yolunda ilerliyor.

:: Sizce yakın gelecekte bu sonuçlarda büyük değişimler yaşanabilir mi?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Akıllı Telefon Pazarı Kafa Kafaya”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  symbian zaten bitti. geliştirilmesi durduruldu. tarihin tozlu raflarına kaldırıldı. meego iyiydi ama nokia da ondan vazgeçti.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  symbian yakında yok olcak

 3. SDN Okuru dedi ki:

  blackberry hakettiğinden daha fazla satış oranına ***** %1 bile fazla

 4. marancı dedi ki:

  Apple ın son ürünleri değişimi hızlandırabilir fazlasıyla.

" Akıllı Telefon Pazarı Kafa Kafaya konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akıllı Telefon Pazarı Kafa Kafaya ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akıllı Telefon Pazarı Kafa Kafaya ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "