Okunma

Akıllı Telefonlar Altın da Bulacak mı?


23 Haziran 2014 Pazartesi 06:00
Akıllı Telefonlar Altın da Bulacak mı?

Cep telefonunun arama, çağrıları yanıtlama, saat, tarih, SMS, belki yılan ya da tetris oyunları ile küçük eğlence faktörlerini barındırdığı sayfa uzun yıllar önce geride kaldı. Akıllı telefonların geldiği noktanın uygulama mağazalarının zeka dolu yenilikleri ile birlikte geliştiği, çok farklı kullanım özellikleri ile donatılmış olduğu da bir gerçek.

Üstelik akıllı telefonun her bakımdan daha hızlı olma yönündeki seyri, bağlantı teknolojilerinin 3G ile birlikte daha önce olmadığı şekilde gelişmesi derken ceplerimiz akıl küpleri ile donatılmış oldu. Peki sonraki aşamada neler olacak?

Kaçınılmaz gelecek

Akıllı telefonların donanımsal açıdan yıldan yıla gelişmeleri kaçınılmaz bir geleceğe işaret ediyor. Tasarım konusunda ise tüketicinin ihtiyaçlarına göre çok sayıda alternatif sunulmaya devam edilecek. Büyük ekran, ince tasarım, vb… Sensörler ise daha yüksek performansla karşımıza çıkacak. Bir de yeni özellikler konusu var…

Örneğin geçtiğimiz günlerde ortaya atılan bir haberde Apple’ın iPhone 6 modelinde dahili bir barometreye yer vereceği konusu ortaya çıktı. Barometrenin iPhone 6’da hava durumu gibi özelliklerde App Store’da yer alan uygulamalardan daha gerçekci tahminler sunma amacıyla yer alacağı gibi bir iddia da ortaya atıldı. Tam bu noktada akıllara şu gelmedi desek yalan olur: Acaba akıllı telefonlar altın da bulacak mı?

Yükselen rekabet

Yükselen rekabet faktörünün teknoloji şirketlerini ilginç fikirlere yöneltmesi doğal bir sebep-sonuç ilişkisi durumunda. Buna karşın şirketlerin bazı hamlelerine yönelik teknoloji çevrelerinin beklentileri ve sızıntı haber dediğimiz haberciliğe uzak ama çok da uzak olmayan unsurlar çoğu zaman tüketici beklentisini gereğinden fazla yükseltebiliyor.

Çözülmesi gereken çok daha önemli sorunlar varken hem de…

:: Gelecekteki akıllı telefonlarda ne tür yenilikler bekliyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Akıllı Telefonlar Altın da Bulacak mı?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Çok güzel yazı olmuş ellerinize sağlık. Haklısınız ama Apple, Red Cross gibi örgütlere yardım yapıyor.

" Akıllı Telefonlar Altın da Bulacak mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akıllı Telefonlar Altın da Bulacak mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akıllı Telefonlar Altın da Bulacak mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "