Okunma

Akıllı Telefonlar Anahtara Dönüşüyor


16 Mart 2015 Pazartesi 05:00
Akıllı Telefonlar Anahtara Dönüşüyor

Apartman kapılarında akıllı telefonla giriş sağlayan dünyadaki ilk akıllı giriş sistemi Jani; otopark bariyerlerinde, garaj kapılarında ve turnike sistemlerinde de kullanılabiliyor. İnsanları anahtar, kumanda ve giriş kartlarından kurtarmayı hedefleyen Jani, akıllı telefonları anahtara dönüştürüyor.

Jani ile artık elleriniz doluyken apartman kapınızı rahatça açabilecek, sizi ziyaret eden misafirlerinize uygulama üzerinden anahtar gönderebilecek, misafirlerinizi otopark girişlerinde bekletmeyecek ve anahtar-kumanda-kart kaybetmek gibi güvenlik zaafiyetleriniz kalmayacak.

15-03/16/jani-1426505831.jpg

Sistem akıllı telefon uygulaması ve Jani cihazından oluşmaktadır. Cihazın mevcut giriş sistemine (apartman kapısı, otopark bariyeri, garaj kapısı, turnike, personel takip sistemi) monte edilmesi ve telefon uygulamasının kurulması, sistemin hazır hale gelmesi için yeterlidir. Jani, kullanıcıya uygulama üzerinden sistemi açıp kapama, misafirleriyle anahtar paylaşma ve hatırlatmalar alabilmesini sağlıyor.

Jani‘ye buradan bağış yapabilirsiniz.

:: Jani’nin çalışma sistemini beğendiniz mi?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Akıllı Telefonlar Anahtara Dönüşüyor”

 1. goa dedi ki:

  güzel bir sistem ama, þarjým bitince dýþarýda kalýrým

 2. SDN Okuru dedi ki:

  maddi ve manevi anlamda ilgi görmemesi beni epeyce üzdü

 3. dsoyarslan dedi ki:

  Ýlla ki bir güvenlik açýðý vardýr veya olacaktýr.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  ne kadar pratik görünse de kesinlikle güvenilmez biri kafaya koyarsa kesin hackler

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bahsedilen sistemler ile Jani, işleyiş ve görevleri açısında farklı ürünlerdir: Diğer sistemler ev kapılarının kilit sistemi üzerine kurulur ve anahtarla açılan mekanizmanın çevrilmesini sağlar. Fakat Jani ile ev kapısını açamazsınız. Jani mevcut kapı otomatı, otopark bariyeri, garaj kapısı ve turnike gibi sistemlerde tetikleyici olarak çalışır. Jani'nin amacı çoklu kullanıcıya açık giriş sistemlerinde güvenli ve pratik geçiş sağlamaktır. Jani'de birçok ileri güvenlik protokolü kullanılmakta olup mevcut sistemlere göre oldukça güvenlidir. Mevcut sistemlerdeki anahtar ve kart kaybetmek gibi güvenlik zaafiyetlerini ortadan kaldırır.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  iyi güzelde bu ilk değil ki. bir sürü aktif çalışan ürün var bu konuda zaten hatta bir tanesi ABD apple store da bile satışı yapılıyor.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  benim fikrimdi :/

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Güvenlik sorunu olmayacaksa güzel bir sistem.

 9. Mehmet.Yildiz dedi ki:

  Güzel sistem ama Hackerlara karþý güvenlidir umarým

" Akıllı Telefonlar Anahtara Dönüşüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akıllı Telefonlar Anahtara Dönüşüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akıllı Telefonlar Anahtara Dönüşüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "