Okunma

Akıllı Telefonlar için 3D Yazıcı: OLO!


26 Mart 2016 Cumartesi 10:30
Akıllı Telefonlar için 3D Yazıcı: OLO!

172 x 115 x 148 mm boyutlarında ve 780 gram ağırlığındaki OLO, 400 santimetreküp üzerinde hacimle yazdırma işlemi yapabiliyor. Hemen hemen her boyuttaki iOS, Android, Windows Phone kullanan akıllı telefonla uyumlu çalışan ürün, çok ucuza harika 3D modeller yaratıyor.

16-03/26/olo-1458987263.jpg

OLO nasıl çalışıyor?

İster bilgisayardan, ister telefondan bir 3D model beğendiğinizde, ya da gerekli uygulamalar ile kendi modelinizi yaptığınızda, onu telefon uygulamasına gönderiyorsunuz. Telefonun üzerine OLO’nun yazdırma film şeridi koyuluyor. Sonra da yazdır butonuna basılıp, ürünün kendisi yerleştiriliyor. İçine koyulan OLO özel sıvısı, 3D yazıcı sayesinde iştediğiniz şekile giriyor.

İçine dökülen OLO’nun özel reçinesi iki farklı şekilde geliyor. Biri sert obje yapmak için, ikincisi de esnek obje yapmak için. Böylece ürünün içine dökülen özel reçine sıvısı, istediğiniz 3D şekile dönüşüyor. 1 cm katman atılması yaklaşık 46 dakika sürüyor.

Bir şişe 3D reçinesi 15 dolar olduğundan, ürünün ölçülü kullanımını önemi ortaya çıkıyor. Yazdırmak istediğiniz ürünün ne kadar sıvıya ihtiyaç duyacağını görebildiğinizden, fazla harcama yapmıyorsunuz. Devrim niteliğindeki OLO, boyutlarıyla uygun her 3D objeyi, her an her yerde yazdırabileceğinden, birçok teknoloji devi tarafından yılın icatlarından biri olarak görülüyor. 4 adet kalem pil kullanan ürün, telefon sadece uçak modundayken çalışıyor.

Kickstarter’ı şu anda sallayan OLO, 80 bin dolar hedefe sahip. Şimdiden 951 bin dolar gibi bir paranın toplanmasıyla, Kickstarter’ın da en iyilerinden biri olmaya hazırlanan OLO, sadece 99 dolar.

OLO 3D yazıcının nasıl çalıştığıyla ilgili daha detaylı bilgiler için, buraya tıklayarak Kickstarter sayfasına gidebilirsiniz.

:: Akıllı telefon için 3D yazıcı OLO hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEmirhan Üstünsoy

Uzun süredir oyun ve teknoloji sektöründe bulunan Emirhan, bu tecrübesini ve sevdasını SDN bünyesinde yazıya döküyor. Tam bir PC oyuncusu ve aynı zamanda iyi bir müzik düşkünü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Akıllı Telefonlar için 3D Yazıcı: OLO!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Nerde satılıyor

 2. SDN Okuru dedi ki:

  dahili ekran daha büyük boyut vs ye girildiğinde mevcut 3d printer olayina dönüp fiyat avantajını kaybeder. 99 dolar cok iyi fiyat

 3. SDN Okuru dedi ki:

  3D'ye geçince kartuşlar olmuş reçine. Evler ve otomobil gibi çok işlemden geçen üretimler de 3D ile tasarlanıp hayata geçirilse tam süper ***** 🙂

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Kullandığı teknoloji geçen sene tanıtılmıştı. Telefonun ekranında ki görüntüyü mevcut şeklin katmanlarını dondurmak için kullanıyor. Proje güzel ancak dahili bir ekran ekleyip telefonu devreden çıkarsalardı daha iyi olurdu. Saatlerce telefondan uzak kalmak hiç hoş değil.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Mükemmel

 6. SDN Okuru dedi ki:

  bu yaygınlaşır işte taşıması da kolay

" Akıllı Telefonlar için 3D Yazıcı: OLO! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akıllı Telefonlar için 3D Yazıcı: OLO! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akıllı Telefonlar için 3D Yazıcı: OLO! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "