Okunma

Akıllı telefonlar için yeni emojiler duyuruldu!


21 Haziran 2017 Çarşamba 20:00
Akıllı telefonlar için yeni emojiler duyuruldu!

Günümüzde emoji kullanımı, gün geçtikçe daha da artmaya devam ediyor. Hayatımızın hemen hemen her yerine giren emojilere günlük konuşmalarımızın çok büyük bir kısmını kapsıyor denebilir.

Unicode Konsorsiyum, bugün yaptığı açıklamayla birçok yeni emojiyi duyurdu. Unicode 10 ile birlikte gelecek yeni emoji serisi, 56 farklı emoji karakterini içeriyor.

Unicode Konsorsiyum’un açıklaması şöyle:

“Unicode Standart’ın 10. versiyonu şu an kullanımda. İlk defa bugün, ana özellikler ve veri dosyaları aynı gün kullanıma sunuldu. 10. versiyonla birlikte 8518 yeni karakter eklendi, toplam karakter sayısı 136.690’a ulaştı. Yeni karakterlerle birlikte 56 yeni emoji de eklendi.”

17-06/21/akilli-cihazlar-icin-yeni-emojiler-duyuruldu2.jpg

Duyguları anlatmanın en kolay yolu olarak görülen emojilerin özellikle gençler tarafından sevilerek kullanıldığı biliniyor. Emoji kullanımı öyle yoğun ki, hayatımızın her yerinde emojileri görmek mümkün. Günlük konuşmanın yanı sıra, reklamlardan kitaplara kadar emojiler birçok yerde kullanılıyor. Evet, sadece emojilerin kullanıldığı ilk kitap yazıldı.

Android O ile birlikte yeni emojiler de gelecek!

Unicode 10 ile birlikte, “Sakallı adam,” “Büyücü,” “Zombi,” “T-Rex,” ve “Yoga yapan insanlar” gibi birçok yeni emoji kullanıma sunuluyor. Ayrıca yakında dijital para birimi Bitcoin sembolünün de emojiler arasında yer alacağı söyleniyor.

Ayrıca Unicode 10 ile birlikte gelen yeni emojilerin Android cihazlara Android O ile birlikte geleceğini hatırlatalım.

 

::Yeni emojilerden en çok hangisini beğendiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Akıllı telefonlar için yeni emojiler duyuruldu!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Hiyerogliften yazıya geçmiştik ne oldu. Tekrar hiyeroglife mi dönüyoruz..

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bir kaç tanesi hoşuma gitti.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  yeni bir dil geliştiriliyor, bizler kobaylığını yapıyoruz. vücuda yerleştirilen çiplerle beyin kontrolü, emojilerle iletişim. zombi olmaya hızla ilerliyoruz…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  ios 11 beta 2 yayınlandı bi baksanız mı?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel gelişme. GM5 Plus kullanıcıları olarak, bu emojilere kavuşan ilk kullanıcılardan olacağız.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  yoga yapanlar

" Akıllı telefonlar için yeni emojiler duyuruldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akıllı telefonlar için yeni emojiler duyuruldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akıllı telefonlar için yeni emojiler duyuruldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "