Okunma

Akıllı Telefonu Mikroskoba Dönüştürün


08 Temmuz 2014 Salı 23:00
Akıllı Telefonu Mikroskoba Dönüştürün

Mikroskobik detaylarla ilgili internette bulduğumuz görseller yakında çok daha zengin bir kütüphaneye dönüşebilir. Catalyst Frame adı verilen cihaz, akıllı telefonları tek bir klips hareketiyle birer mikroskoba dönüştürebiliyor. Bu portatif mikroskop ise nesneleri 340 kata kadar büyütebiliyor.

Otomatik odaklama özelliğine sahip kameralı her akıllı telefon ve tabletle uyumlu olarak çalışan Catalyst Frame Mikroskop, mobil cihaza kolayca monte ediliyor ve cihazın lensine temas etmeksizin, uygun açıda kendi lensleriyle büyütme desteği sağlıyor. İki adet pille çalışan LED aydınlatması, incelediğiniz örneğin detaylarını kaçırmamanıza yardımcı oluyor.

Görüntüleri kaydetmek de mümkün

35/50/170 kata kadar optik büyütme ve 1-2 mikron çözünürlük ile her şeye yakından bakmak bu mikroskop ile mümkün oluyor. Akıllı telefonun kamera özellikleri çerçevesinde bu görüntüleri videoya kaydetmek, standart veya panoramik fotoğraflarını çekmek elinizde.

Kickstarter üzerinde fonlaması sona yaklaşan Catalyst Frame, Aralık 2014’te piyasaya çıktığında 100 dolar satış fiyatına sahip olacak. Cihazın 340 kat büyütme sağlayan ekstra güçlü modelini almak isteyenlerin ise 150 doları gözden çıkarması gerekecek.

:: Böyle bir aksesuar sizce faydalı olur mu?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Akıllı Telefonu Mikroskoba Dönüştürün”

 1. ConfickerBelasi dedi ki:

  youtube’ta daha basitini dvd-rom lensi ile yapmışlardı iphone uygulaması ile kullanıyorlardı.

 2. Kenpachi dedi ki:

  75 50 dolar olacak ki alabilelim anca.

 3. 008taki dedi ki:

  çok pahalı. daha ucuza üretilebilir. çocuklar için soyut bilgiyi somutlaştırmak tabi ki güzel olur. ama bizim liseli ergenler kendi spermlerini incelemeye kalkacaklarından muhtemelen yapış yupuş olacaktır alet

 4. SDN Okuru dedi ki:

  eğer kaliteliyse köy ortaokullarında işe yarayacaktır.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  İyi iyi, harika ürün ☺

 6. SDN Okuru dedi ki:

  150 dolar ve telefon parasını da ekle.. gider kaliteli bi mikroskop alırsın daha iyi… eğlencelik basit amaçlar

 7. SDN Okuru dedi ki:

  faydalı olup, olması kullanıcının ne yapmak istediğine bağlı, birde ürünün kullanışlılığı, pratikliği önemli, eritrosit yada lökosit göreceğiz diye deliye dönmeye gerek yok 😀

 8. SDN Okuru dedi ki:

  talep çok olur fakat 1-2 hafta kullandıktan sonra aksesuara dönüşü verir

 9. SDN Okuru dedi ki:

  güzel ve faydalı

 10. SDN Okuru dedi ki:

  iyimiş

 11. SDN Okuru dedi ki:

  İşte bu
  Helal olsun

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Gereksiz ama eğlenceli.

" Akıllı Telefonu Mikroskoba Dönüştürün konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akıllı Telefonu Mikroskoba Dönüştürün ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akıllı Telefonu Mikroskoba Dönüştürün ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "