Okunma

Akıllı telefonu POS’a çeviren uygulama Alneo (Video)


28 Ağustos 2019 Çarşamba 20:00
Akıllı telefonu POS’a çeviren uygulama Alneo (Video)

Hem şirketler hem de kullanıcılar için yeni bir fintech uygulamasını deneyimledik. Akıllı telefonu POS’a çeviren ve fiziki POS ihtiyacını sona erdiren Albaraka Türk‘ün Alneo POS uygulamasına yakından bakıyoruz!

Albaraka Türk’ün yeni fintech projesi Alneo, şirketlerin fiziksel POS cihazlarına olan ihtiyacını ortadan kaldırıyor, kullanıcılara ve şirketlere de kolaylık sağlıyor.

Fiziki POS’u bitiren, telefonu POS’a çeviren uygulama Alneo

Alneo POS uygulamasını akıllı telefonlarına indiren işyerleri, şubeye uğramadan üye olabilir ve uygulama üzerinden yükledikleri evrakları kontrol edilip onaylandıktan, sonra aynı gün içerisinde akıllı telefonları birer POS cihazına dönüşür.

Android için Alneo POS uygulamasını buradan indirebilirsiniz

iOS için Alneo POS uygulamasını buradan indirebilirsiniz

Alneo cüzdan uygulaması bireyler için tüm banka ve kredi kartlarını saklamaları ve aktif kartları ile Alneo işyerlerinde ödeme yapabilmeleri için tasarlanmıştır. Alneo cüzdan sahiplerinin kartları güvenli bir şekilde saklanırken bireyler, Alneo işyerlerinde saniyeler içerisinde QR kod ile ödeme yapabilirler. Böylece bireyler artık cüzdanlarını evde unutabilirler. Akıllı telefonlarına Alneo uygulamasını yüklemeleri yeterlidir.

Tüm bankaların kartlarının kullanılabildiği Alneo POS uygulaması için hazırladığımız video ile sizleri baş başa bırakıyoruz. Ayrıca yazımızın devamında Alneo uygulamasının tüm yeteneklerini, hem şirketler hem de son kullanıcılar için sunduğu detayları okuyabilirsiniz. İyi seyirler…

Alneo POS uygulaması bizlere neler sunuyor?

Alneo POS, tüm banka ve kredi kartlarına uygun oranlarla tek çekim ve taksitlendirme yapar. Böylece işyerleri teknolojiye ulaşırken fiziki POS cihazlarından alınan kira bedeli, rulo bedeli, hat bedeli, sigorta bedeli gibi tüm sabit maliyetler ortadan kalkıyor. Alneo değer önerisi ve ödeme yöntemleri ile de alanında tek olma özelliği taşıyor. Alneo POS ile işyerleri Alneo cüzdan sahiplerinden QR kod ile/ fiziki kart ile/SMS ile / mail ile/ 4 farklı şekilde zaman/mekan bağımsız ödeme alabiliyor.

Alneo sahip olduğu teknolojik altyapı ve iş modeli ile birçok yenilik barındırmaktadır. Bu yenilikleri madde madde sıralayacak olursak;

1- Alneo bir fintech projesidir. Fiziki POS’u ortadan kaldırmaya yönelik bir uygulama, bir servistir. Ülkemizde yıllardır süregelen bir fiziki POS deneyimini ortadan kaldırmaya yönelik bir girişimdir. Alneo, ülkemizde yeni bir POS deneyimi oluştururken, QR kod pazarını büyütmeye çalışacak ve teknolojiyi müşterilerinin ayağına getirecek.

2- Türkiye’de 16 milyon adet POS cihazı bulunmaktadır ve bu sektöre yapılan yatırım 2.5 milyar TL’dir. Her bir işlem 5 cm’lik bir kağıt israfına sebep olmaktadır. Bu açıdan baktığımızda POS cihazı için günde 10 rulo kullanan bir müşteri, 1 çam ağacını yok etmiş demektir. Alneo, teknolojiyi, işyerlerini, doğayı sever, çevreyi korur.

3- Ülkemizde işyerleri , POS cihazlarıyla alakalı ciddi problemler yaşıyorlar. Bir POS cihazı üzerinden tüm banka kartları için ödeme alamadıklarından, birçok POS cihazına ihtiyaç duyuyorlar ve bu ciddi bir maliyet demek. POS cihazı için başvurduklarında uzun kurulum süreleri, arıza durumunda teknik servis problemleri, her bir POS cihazı için hat bedeli, rulo bedeli, kira bedeli gibi birçok sabit bedel işyerleri için büyük tedirginlik oluşturmaktadır. Bunun dışında bankalar istedikleri kadar tahsilat yapamayan küçük işletmelere ceza bedelleri yansıtmaktadır. Alneo’da anlaşılan komisyon tutarı dışında hiçbir sabit bedel yoktur.

4- Ülkemizde bir işyeri, tüm banka kartlarına taksitli işlem yapabilmesi için birden fazla fiziki POS cihazına ihtiyaç duymaktadır. İş yerleri Alneo POS ile tek bir akıllı telefon üzerinden ülkemizde faaliyet gösteren tüm kredi kartlarına taksit yapabilmektedir.

5- Ülkemizde B2B firmaların mobil satış ekipleri sahada bayileri gezerek yanlarında taşıdıkları fiziki POS cihazından ödeme almaktadırlar. Dolayısıyla birçok firma kullanıcı sayısı kadar fiziki POS cihazına ihtiyaç duymaktadır. Bu firmalar her bir yeni mobil pos için ekstra maliyete katlanmaktadır. Alneo POS üyesi iş yerleri ise saha satış ekipleri için kullanıcı telefonlarına sınırsız sayıda alt kullanıcı tanımlayabilir. Ve bunun için hiçbir maliyete katlanmaz.

6- Şubeye gitmeden hızlı başvuru ve onay süreci, kolaylık, güvenlik, birbirinden farklı 4 ödeme yöntemi, birbiriyle konuşabilen iki farklı uygulama ile Alneo benzerlerinden çok farklıdır.
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “Akıllı telefonu POS’a çeviren uygulama Alneo (Video)”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Anladığım kadarıyla kartın resmini çekme yok.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu kadar sürede normal pos makinasından 5 müşterinin ödemesi alınır.
  Çokta pratik deil.
  Ayrıca müşteri biz bu işlemleri yapmaya çalışırken hakkımızda pekte iyi düşünmez.
  Temassız olsa bence daha iyi olur. Kart bilgilerini elle girmeye fotoğraf çekipte müşteride şüpheler uyandırmaya hiç gerek yok bence.
  Zaten rekabet ortamı olduğu için müşterilerde doğal olarak çok nazlı..:):)

 3. Anonim dedi ki:

  gel de kartını taratacağını türk insanına anlat

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Helall

 5. kenan2801 dedi ki:

  bu pos değil.. sanal pos un mobil ortama gömülmüş hali..

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Mail order yıllardır var zaten

 7. erdalbakkal dedi ki:

  Bence son derece isabetli bir uygulama olmuş benim anlamadğım nokta Türkiyede okadar çok banka varken Albarakatürk bankası bu uygulamayı nasıl çıkartmış şaşırrtı beni diğer bankaların arge’si yokmu bundan şunumu anlamalıyız Albarakatürk diğer bankalara teknoloji turu bindirmiş tebrik ederiz.

 8. Anonim dedi ki:

  çok iyi

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  YA NEDEN TEK TARAFLI DÜŞÜNÜYORUNUZ? ADAM ŞİFRE GİRERKEN BİLE KAPATANLAR VAR ŞİMDİ TELEFONLA RESMMİ ÇEKİCEZ ADAMIN KARTINI? SİZCE İZİN VERR Mİ?

  1. Anonim dedi ki:

   kartın değil qr codun fotoğrafını çekeceksin

 10. Anonim dedi ki:

  Siz hangi Cumhuriyette yaşıyorsunuz. Bir esnaf olarak söylüyorum ben müşterinin kredi kartının fotosunu çekip bilgileri telefona girersem müşteri beni orada döver döver. Evet sistem güzel ama Müşteriye biz bunu açıklayamayız her ne kadar güvenli desekte o müşteri tekrar benim işyerime gelmez

 11. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İşleri kolaylaştıran bişey değil ki 🙈 her seferinde aynı işlemi yapacaksak

 12. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Temassız ödemeyi de destekleseydi daha güzel olurdu bence

" Akıllı telefonu POS’a çeviren uygulama Alneo (Video) konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akıllı telefonu POS’a çeviren uygulama Alneo (Video) ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akıllı telefonu POS’a çeviren uygulama Alneo (Video) ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "