Akıllı tıbbi cihaz doktor ile iletişim sağlıyor!


07 Ocak 2018 Pazar 11:30
Akıllı tıbbi cihaz doktor ile iletişim sağlıyor!

Akıllı tıbbi cihaz alanındaki gelişmeler ile sağlık konusunda daha nitelikli bir hizmet verilmesi sağlanıyor. Son olarak geliştirilen akıllı tıbbi cihaz, özellikle doktor sayısının az olduğu bölgelerde hastaların sağlık hizmeti almasını sağlayacak.

Akıllı tıbbi cihaz: Consult Station

CIA verileri düşük gelirli ülkelerin yüksek gelirli ülkelere göre kişi başına düşen hekim sayısının 10 kat az olduğunu göstermektedir. Nijerya’da 10.000 kişi başına yaklaşık dört doktor bulunurken, Gana’da 10.000 kişiye yalnızca bir tane doktor var. Fransa gibi Avrupa ülkelerinde bu sayı yaklaşık 30’dur. Yine de gelişmiş ülkelerde de kırsal alanlarda doktora ulaşım konusunda zorluk yaşanabilmektedir.

Fransız doktor Franck Baudino, Afrika köylerine ulaşmanın 2-3 günü almasından rahatsız olarak yeni bir akıllı tıbbi cihaz geliştirmeyi amaçladı. 2008’de H4D’yi (Development for Health) kurdu ve 7 yıllık Ar-Ge çalışmalarının ardından ilk bağlantılı tıbbi cihazını geliştirdi.

Consult Station 191 cm uzunluğunda, 121 cm genişliğinde ve 285 kg ağırlığındaki bağımsız bir teletıp kabini olup, 93/42 / EEC Avrupa Yönergesi gereksinimlerini karşılayan patentli ve sertifikalı tıbbi cihazdır. Beyaz, temiz tasarımı, hijyenik, rahat ve hastane danışmanlık odası görünümüne sahiptir.

akıllı tıbbi cihaz

İçinde profesyonel tıbbi araçlar, ekranlar ve nitelikli doktorlarla iletişim için bir video sistemi bulunuyor. Doktor tarafından yönlendirilen bir hasta, ekipmanı kan basıncı, nabız sayısı, kan oksijen seviyesi, boy, ağırlık ve sıcaklık gibi vital bulguları ölçmek de dahil olmak üzere geniş bir sağlık kontrolleri yelpazesi gerçekleştirmek için kullanabilir.

Bir elektrokardiyogram kullanarak bir stetoskop ile kalp ve akciğerleri dinleyebilir, dermatoskop ile cildi test eder ve gözleri bir fundus kamerası ile test eder. Görsel ve sesli testler ve kan şekeri seviyesi izleme özelliği de bulunmaktadır.

Akıllı hasta kabini hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBurak Kesayak

SDN popüler bilim editörü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Akıllı tıbbi cihaz doktor ile iletişim sağlıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akıllı tıbbi cihaz doktor ile iletişim sağlıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akıllı tıbbi cihaz doktor ile iletişim sağlıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
  2. 2 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  3. 3 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  4. 4 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
  5. 5 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
  6. 6 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
  7. 7 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
  8. 8 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
  9. 9 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
  10. 10 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG