Okunma

Akıllı Yüz Algılama Sistemi Geliştirildi


21 Mart 2016 Pazartesi 13:00
Akıllı Yüz Algılama Sistemi Geliştirildi

İstediğiniz videodaki kişinin mimiklerini, söylediklerini kontrol edebileceğiniz bu surat algılama sistemi, aslında bir nevi FaceRig oyunu gibi çalışıyor. FaceRig’de de kameranın karşısına geçiyor, suratımızı tanıtıyoruz.

Böylece bize kendi surat hareketlerimizle yönetebileceğimiz, 3D render alınmış bir karakter geliyor. Bu sistem de aynı şekilde çalışıyor.

Face2Face ile yüz algılama

Daha ileri teknolojiyle, 3D model grafikleri yerine, video içindeki insanları kontrol edebildiğimiz bu sistemin tanıtım videosunda, Vladimir Putin, Donald Trump ve George Bush yer alıyor. İki tarafın da yüzü, yoğun fotometrik uyum ölçüleri kullanılarak algılanıyor.

Hızlı ve isabetli bir değiştirmeyle, kişinin ağız içi yapısı, hedefle en iyi olacak şekilde ayarlanıyor. En son olarak videodaki suratın üzerine, aynı şekilde gerçek ışıklar kullanılarak bir render atılıyor.

Tabi ki şu an kimsenin erişiminin olmadığı bu sistem, aslında bir üniversitesi projesi olmaktan fazlası olursa, çok büyük sonuçlara yol açabilir.

Face2Face adındaki bu sistemle, favori film sahneleri tekrardan yapılabilir, kendi çektiğiniz arkadaş videolarını düzenleyebilirsiniz.

Ancak muhtemelen böyle bir uygulamanın dağıtılması için bir takım yasal işlem de gerekecektir.

:: Face2Face hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEmirhan Üstünsoy

Uzun süredir oyun ve teknoloji sektöründe bulunan Emirhan, bu tecrübesini ve sevdasını SDN bünyesinde yazıya döküyor. Tam bir PC oyuncusu ve aynı zamanda iyi bir müzik düşkünü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Akıllı Yüz Algılama Sistemi Geliştirildi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Görmeden asla inanmam devri kapanıyor. Yandık, artık gördüğümüze de inanamıycaz.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  fetenyahu müritleri diyen aktrol arkadaş bir zamanlar kendi hocan gibi fetoyu sevdiğine eminim.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  telefona konsa süper olur…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Çok canlar yakar

 5. SDN Okuru dedi ki:

  çok tehlikeli bir teknoloji

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Fetenyahu müritleri bu uygulamayı çok sevecek 🙂

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Şantajcı ve montajcılara gün doğdu desenize!

" Akıllı Yüz Algılama Sistemi Geliştirildi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akıllı Yüz Algılama Sistemi Geliştirildi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akıllı Yüz Algılama Sistemi Geliştirildi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "