Akıllı yüzük ile Corona virüsü semptomları takipte!


24 Mart 2020 Salı 19:30
Akıllı yüzük ile Corona virüsü semptomları takipte!

Corona virüsünün erken teşhis edilmesiyle gerekli önlem ve tıbbi desteklerle insanlar tedavi olabiliyor. San Francisco’da başlatılan bir proje iki bin sağlık çalışanına akıllı yüzük dağıtıyor. Bu proje sayesinde sağlık çalışanları vücutlarındaki ısı değişimlerini rahatlıkla gözlemleyebilecek.

The Verge’de yer alan habere göre, California Üniversitesi, San Francisco Tıp Merkezi ve Zuckerberg San Francisco Genel Hastanesi’nde iki binden fazla sağlık personeli, çalışırken Oura Ring takacak. Yüzükler, Covid-19 virüsü ile mücadele eden hastalarla temas halinde bulunan sağlık personeline verilecek. Bu sayede kişinin sağlık verileri günlük olarak Oura uygulamasında toplanarak raporlanacak.

Oura akıllı yüzük ile Covid-19 mücadelesi

Oura Ring, kullanıcının kalp atış hızını, solunum hızını ve vücut ısısındaki değişiklikleri izliyor. Bunun yanı sıra cihazların COVID-19’u tespit ettiği henüz kanıtlanmadı ancak topladıkları veriler aracılığıyla semptomlar izlenerek hastalık tahmin edilebilir. Araştırmacılar, yeni tip Corona virüsü erken tespit edebilecek Oura Ring verilerine dayanan bir algoritma geliştirmeyi umuyor.

Akıllı yüzüğe sahip herkes çalışmaya katılabiliyor

Oura Ring sahibi olan herkes, çalışmaya katılabiliyor ancak Türkiye’den bir katılım sağlanabildiği konusunda bir bilgi yok. Oura blog gönderisine göre şirket, çalışmaya katılanlardan, günlük semptom anketleri yapmalarını ve Oura uygulaması tarafından toplanan sağlık verilerini paylaşmasını istiyor. Şimdilik dünya çapında 150.000’den fazla Oura Ring kullanıcısı var.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Akıllı yüzük ile Corona virüsü semptomları takipte! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akıllı yüzük ile Corona virüsü semptomları takipte! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akıllı yüzük ile Corona virüsü semptomları takipte! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  2. 2 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  3. 3 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  4. 4 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  5. 5 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  6. 6 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  7. 7 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  8. 8 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
  9. 9 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  10. 10 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk