Okunma

AKK için Superonline ne yapacak?


15 Nisan 2017 Pazartesi 18:43
AKK için Superonline ne yapacak?

BTK tarafından hayata geçirilen AKK düzenlemeleri, 1 Mayıs’tan itibaren internet servis sağlayıcıları tarafında da yürürlüğe girdi. Büyük bir karmaşa oluşturan yeni düzenlemelerin en dikkat çeken noktalarından biri ise AKK sonrası fazladan ödemelerin olup olmayacağı konusuydu. Bu videomuzda, Turkcell Superonline Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan ile Turkcell Superonline’ın AKK konusundaki çalışmalarını değerlendirdik.

Turkcell Superonline’da ek ücret olacak mı?

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan ile şirketin yeni AKK düzenlemeleri hakkında önemli konuları masaya yatırdık. Bunların en dikkat çekeni ise kotalı ve limitsiz internet kullanımlarında ek ödeme olup olmayacağı oldu. SDN’ye özel olan bu röportajda şirketin çalışmalarını ve yeni tarifelerini değerlendirdik!


yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe ürün incelemeleri, sektörel röportajlarla kariyerine devam ediyor. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Kaan Arlı, video incelemeleri, haberleri ve röportajları ile SDN’de yer alacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

53 yorum - “AKK için Superonline ne yapacak?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  AKK için yapacağı tek şey kotayı geri getirmek oldu. Videoyu izlememize gerek yok turkcell ile yapılan röpörtajlar turkcell in imaj tazeleme çalışmalarından başka bir şey değil. Herkesi izlememeye davet ediyorum videoyu. İzlerseniz hayatta boşuna bir kayıbınız olacak artı akk ye de o kadar yaklaşırsınız boşa israf yani. Bütün operatörlerden ve iss lerden nefret ***** gerekeni bir ***** yaptı ama o da gerek üyelik işlemlerinde gerek de üyelik işlemlerinde kredi kartını zorunlu tutarak tüketiciyi zor durumda bırakıyor. Geri kalanında herkesin ***** e geçmesi şart zaten. En azından bunların gözü yaşlansın biz yeterince ağladık AKK den de çevirmeliden de ve en önemlisi KOTA ***** ***** mantıklı adımlar atar da kredi kartı bir üyelik işlemlerinin zorluğu 2 hususlarını giderir. Böylece rakipsiz kalırlar.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Elbet Superonlie hatasını anlayacak. Ne zaman mı? Taahhütü biten herkes Turknet'e geçince.. O zaman da Superonline için çok geç olacak.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  BTK denen kurum gördün mü yaptığını ? Hıza takılıp kaldın kotalardan geçiriyorlar bize .Türkiye deki sorunu anlayamadın BTK. Sorun hızdan çok kota.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye de internet Dünya sıralamasının altında fiyatlar dünya sıralamasının üstünde…Dünyada ise internet ucuz ve kota da yok..O seviyeye bir gelelim o zaman konuşun bunları….

 5. SDN Okuru dedi ki:

  ben ttnet kullanıyorum geçenlerde aradılar, 75 gb akk lı paket(24megabit) 67,9 zaten 35gb lık paketi aynı hızda 60Tl ödüyordum 7 tl farkla 2 yıl taahütlü kullanıyorum.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  MART AYINDA BANA YAPTIKLARI ZULÜMDEN SONRA SUPERONLİNE BENİM İÇİN BİTMİŞTİR.TAAHHÜT BİTİNCE GÖRÜŞÜRÜZ.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Bu saatten sonra ne superonline kullanırım ne de etrafımda 1 kişiye daha kullandırırım.Tarifem Hızlı Internet – Yalın ADSL Kampanyası
  16 Mbps'e kadar Limitsiz – 100 GB AKK .. 10 Ay önce taahhüt vererek bu tarifeyi aldım internet hızım ortalama 13-14 mb civarındaydı yeni düzenlemeden sonra hızım 10 mb'e düstü ve müsteri hizmetlerini aradığımda alt yapımın 8 mb desteklendiği söylendi. Turknet , Türktelekom ve Turkcell bayilerinden kontrol ettirdiğim de alt yapımın adsl olarak 17 vdsl olarak 56 mb interneti desteklendiği söylenmesine rağmen müsteri hizmetleri ısrarla yalan atmaya devam ediyor ve 8 mb desteklediğini söylüyorlar . En son superonline'a yeni internet basvurusu yaptım adres vs bilgilerimi yani şuan kullandığım internet'in olduğu evin bilgilerini verdim ve kendi ağızları ile bir defa daha vdsl olarak 56 mb desteklediğini sö***** şuan kullandığım tarifem'de taahhütüm olduğu icin hic bir iyilestirme yapmadıkları gibi alt yapınız 8 mb interneti destekliyor diye yalan söylemeye de devam ediyorlar. Bu taahhüt süresi nasılsa bitecek …

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Kotalı beyninizle milleti kotaya mahkum etmeye çalışıyorsunuz. Sizin cepleriniz dolacak, bizimkiler boşalacak. Olay bundan ibaret.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  adam dalga gecer gibi abonelerimiz kotalı paket de istiyor diyo .
  turknete geçtim 65 mbps hız alıyorum 59 liraya kotada yok kurtuldum turkcelden…

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Hiç birisi TürkNet kadar delikanlı diil.. Arkadaşlar geçin TurkNete kafanız rahat olsun 50 mbit interneti 59 tl ye veriyor TN. Taahhüt falanda yok

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Ortaçağ sistemi kotayı getirdik demiyor da limitinde duran paket getirdik diyor bak hele bak. Müşteri az istiyormuş da herkese uygun paket varmış. Geçiceksin bunları..

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Asıl sorulması gereken, "Neden 25 mb. hızları 24 Mb. paketlere çektiniz?" olacaktı. Uyanıklar 16 Mb. hız vermemek için 25 Mb. hızı paketlerden çıkarmış.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Kısaca dünyadaki en pahalı internet ücretlerini ödemeye devam. O bit kadar Bulgaristan'da internete ödedikleri fiyatlara bir bakın. Bizden çok mu ileriler? Kesinlikle hayır. Peki nasıl o kadar düşük fiyatlar? Aslında düşük değil bizde internet çok pahalı.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  asıl soruyu 5:35 de sormuşsunuz cevap yok , dolambaçlı cümleler var! kendi sorduğunuz soruya da 7:15 de cevap vermişsiniz.

  kotayı geçince ücret gelmiyor demi diyorsunuz muhattap kişi hala paket leri anlatı***** dolunca interneti kesicem ekstra ücret almayacağım.

  kesilmeyen internet istiyorsanız eskisinin iki katını ödeyeceksiniz diyemiyor.

  kendiniz çalmış kendiniz oynamışsınız yine bu haberde her zaman olduğu gibi.

  haber içeriği sıfır !

  ha birde bu kadar kötü ses kayıtlı bir ropörtajı çocuk olsa yayınlamazdı !

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Turkcell fettoşçuların kesin halkı kim sikiyorsa kesin o piç fetocüdür

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Su fotoda ve videoda sag tarafta duran: Arkadas roportaj yaparken yuzunuzu gostermeye gerek yok. Hele sen hic gosterme. O tiple kendini kamera karsisina koyuyorsun ya muthis bir ozguven var anladigim kadariyla sende. Tipini fittigim.

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Müşteriyi dinlemişler de 3 tip tarife getirmişler. Gözümüzün içine baka baka aptal yerine koyuyorlar. Limitinde duran paket nedir ? AKKli paket nedir ? Bildiğin kotaya döndük işte. Mevcut Superonline tarifem 25Mbit 75gb Aknli 59,99 TL (Varsın Akn dolunca 3Mbite düşsün kalkmasın kota mota. Aylık ortalama 200 gb harcıyorum ki bu tarifelere baktığımızda ben kotam dolunca 3mbitle sınırsız sürünmeyi tercih ederim) Yeni tarifelere baktığımızda yanına yaklaşabilen tarife yok. Midyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan da olduk. SDN ekibide sağolsun karşısında güçlü kurumsal bir şirket olduğundan mıdır nedir? Sanki çok iyi bir şey yapılmış gibi, eleştireceğine ne deniyorsa onaylıyor.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Superonline PİŞMANLIKTIR

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Yazıklar olsun sizi var eden sizin sitenizi kullanan vatandaşın yanında olmayıp büyük para babalarının yanında yer almışsınız…Vatandaşın kotalı tarife istemediğini vs…dile getirmemişsiniz… Bundan sonra sadece donanımhaberi takip edecem bu nedir ya nasıl bir röportajdır lütfen yaptığınız röportajı acıp bir izleyin…

 20. SDN Okuru dedi ki:

  düzende değişiklik yok düzülen ise zaten aynı

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Ses çıkarmayıp biat eden insanımıza müstehaktır.

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Ah şu tahhatüt olmasa direk bırakırım superonline
  365 tl tahhatüt bozma bedeli ayrı bir konu zaten

 23. SDN Okuru dedi ki:

  Haber için 10 dakika ıvır zıvır dinlemek zorundayız. Onu da düzgün kaydetseydiniz bari.

 24. SDN Okuru dedi ki:

  Yıl olmuş 2017 hala 50 gb paketi isteyen müşterilerimiz var bilmem ne. Geçin bunları siz sınırsız internet veriyorsunuz sanki de müşteri istemiyormuş gibi lanse ettirmeyin. Kullanım ücretlerinin bu denli yüksek olmasıda cabası.

 25. SDN Okuru dedi ki:

  Son 3 aydir superonline berbat ttnet bile gecti onu

 26. SDN Okuru dedi ki:

  Turkcell resmen müşterilerin gözünden düşmek için gereken her şeyi şu birkaç ay içinde yaptı. Senelerdir kendileri hakkında pozitif yorum yapan insanlar bile şu anda vazgeçtiler bu gidişat iyi değil Superonline! Bir Türknet kadar olamadınız YAZIK…

 27. SDN Okuru dedi ki:

  Vay be adamlar yaptı yapacagını .Önceden 4 dörtlük paket almak la iyi yapmışım 2 yıl kafam rahat 35mbps 100akk +4gb mobil 500dk 1000 SMS 95tl sürpriz Yok 100gb tan sonra da 16mbps oluyor yeter ,Yeni gelenleri soyacaklar hata ettim 10tl farkla 50mbps 200akk vardı onu almadım. Neyse geçmiş olsun Yeni abonelere yeni fiyatlar çok yüksek akk ki paketler bile pahalı ..

 28. SDN Okuru dedi ki:

  Adamlar resmen kotayı getirdi rezillik

 29. SDN Okuru dedi ki:

  daha kaliteli ses kaydı yapan cihazınız yok mu sizin ya

 30. SDN Okuru dedi ki:

  Ya sizin gibi bu sektörde deneyimli birine yakıştıramadım. Bumudur. yapatğınız röpörtaj, adamın sitesindeki bilgileri adama okuyup evet, hı hı mı dedirtmek.

 31. SDN Okuru dedi ki:

  Turknet AKN’siz, Taahhütsüz, 100 Mbps’e Kadar İnternet! 59,99 TL
  Üstelik Beğenmezseniz Paranız İade !

 32. SDN Okuru dedi ki:

  Millet paket maket istemiyor sayın yetkili, millet akk yi kaldırın istiyor. Buna bağlı olatak fiyatların artmamasını istiyor. İnsanların gözüne bakarak yalan söylemeyin. Limitinde duran paketmiş vs. Bunlar kandırmaca işler. Geçin bu işleri, eninde sonunda devlet zoruylada olsa akk kalkacak sizde biliyorsunuz.

 33. SDN Okuru dedi ki:

  Superonline kotayı getirdi kota sonrası internet yok diyor şok şok şok vdsl liler yandı. Üstelik fiyatlar dehşet verici yüksek.

 34. SDN Okuru dedi ki:

  Superonline vdsl fiyatlarına bak tavan yaptı üstelik kota sonrası internet yok diyor açıklamada. Buyrun açıklama (**):Akıllı Paketler, kotasını aşmayan kotalı internet paketleridir. İlgili kota limitine ulaşılınca internet hizmeti ay sonuna kadar durdurulur. Herhangi bir kota aşım bedeli uygulanmaz. Superonline bitmiştir, Vodafone fibermax ile devam edeceğiz.

 35. SDN Okuru dedi ki:

  Cebindeki kalem montblanc legrande. Aynısı bende de var. Helal yakışır.

 36. SDN Okuru dedi ki:

  Kota olsa ne olacak? birileri kota geri geliyor diye ortalığı ayağa kaldırdı ama durum hiç de öyle kötü değil. bütün internet servis sağlayıcıları kotalı, sınırsız, akk'lı bir çok seçenek sunacak. biz gidip ister tamamen sınırsız ister kotalı ister akk'lı alacağız. kimse bize silah zoruyla kotalı net vermeyecek. nedir yani bu abartmanız…

 37. SDN Okuru dedi ki:

  Alayı yalan. Limitinde duran paket kotalı pakettir. Limitten sonra para ödemek ile kota bitince kota sonrası kullanıp para ödemek aynı şey. Ayrıca üst pakete geçişte sorun yok ama alt pakete geçişte neden bir durakladı sayın yetkili. Çünkü mümkün değil. Alt pakete geçiş yok. İnsanları kandırmadan ne zaman para kazanacaksınız merak ediyorum. Ülkede her şeye yetkisi olanların bunlara dur deme yetkisi yok. Yazık…

 38. SDN Okuru dedi ki:

  Yahu kardeşim şunları video yerine bir özetle yazsanıza. Okumaya giriyoruz buraya video izlemeye değil. Hayır yani işiniz ne sizin? Oturup yazmaktan mı üşeniyorsunuz anlamıyorumki.

 39. SDN Okuru dedi ki:

  Turkcell, Kotalı Kurumsal Tarifelerini Duyurdu Bilginize Arkadaşlar

Yorum yazın

Geri bildirim