Okunma

Aktif Pencereleri Hızlandırın


16 Şubat 2009 Pazartesi 09:45
Aktif Pencereleri Hızlandırın

Çalışan görevler için önem sırası ve ayrılan işlemci oranı Windows Görev Yöneticisi‘nde ayarlanabiliyor. Ancak sisteminize ince ayar çekmek istiyorsanız, Mz CPU Accelerator çok daha verimli bir iş ortaya çıkarabiliyor.

MZ ile en önde yer alan pencereyi otomatik olarak önceden belirlediğiniz önem seviyesine getirebilirsiniz. Böylece örneğin Firefox’u en verimli şekilde çalıştırmak için Windows tüm gücünü seferber edecek. Pencerenin dışında herhangi bir yere tıkladığınız anda ise, bu işlem varsayılan haline geri dönecek.

Tepsideki Performans Gözetmeni

Bir kere ayarlamalarınızı yapıp, Mz‘yi otomatik çalışma moduna alın. Ardından program sistem tepsisine gizlenerek performansınızı sizin için gözetleyecek.

Çok çekirdekli işlemci kullananlar için de işlemci yükü ayarlamaları içeren MZ, en çok netbook kullanıcılarının işine yarayacak. Zira Intel Atom gibi birkaç işlem biriminin bile önem arz ettiği CPU’larda, yapacağınız değişiklikler büyük oranda zaman tasarrufu sağlayabilir.

:: Mz CPU Accelerator yazılımını ücretsiz indirin.

:: Yazılımla ilgili sorunlarınızı forumda paylaşın.

Bilgi İçin : Mz Tweak
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Aktif Pencereleri Hızlandırın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Aktif Pencereleri Hızlandırın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Aktif Pencereleri Hızlandırın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "