Alcatel-Lucent’tan Mobil Reklamcılık Çözümü


14 Nisan 2010 Çarşamba 12:38
Alcatel-Lucent’tan Mobil Reklamcılık Çözümü

Alcatel-Lucent, yeni Mobil Reklamcılık Çözümü ile mobil operatörlerin reklam verenlere kolaylıkla sunabileceği çok özel bir medya envanteri yaratıyor (Alcatel-Lucent’le İnterneti Konuştuk).

Çözüm, mobil operatörler için ek gelir olanakları geliştirmenin yanı sıra abonelere daha kişiselleştirilmiş deneyimler sunma imkanı da veriyor. Reklam verenler, duyarlılığı yüksek, izin ve tercih tabanlı mobil pazarlamayla daha geniş ve odaklı bir izleyici kitlesine ulaşabiliyor.

Birden fazla mobil operatör genelinde bütünleştirilen bu pazarlama yaklaşımıyla kampanya rezervasyon süreci basitleştirilip merkezileştiriliyor.

 

Bu çözüm mobil operatörlere yeni gelir kaynakları yaratıyor.

 

Çözümün kalbinde, yüksek oranda ölçeklenebilir ve kullanım kiralamalı bir reklam platformu yer alıyor. Bu platform, mobil operatörlerin pazara girişlerini kolaylaştırıyor, reklam verenlerle kolayca ve doğrudan bağlantı kurmalarını sağlıyor.

Teknik yeteneklerin ötesine geçen çözüm, operatörlerin pazara çıkış stratejilerini destekliyor, reklam verenler için medya satış ve kampanya yönetimi becerileri sunuyor. Yenilikçi iş modeliyle operatörlere pazarda daha önemli bir rol oynama imkanı veriyor (Araç İçinde 4G Bağlantı).

Söz konusu model, abonelerin izin ve tercihlerine dayanarak cep telefonlarına reklam mesajı gönderilmesini mümkün kılıyor. Böylece aboneler, ürün ve hizmetlere yönelik indirim fırsatları gibi, ilgi alanlarına göre belirlenmiş etkileşim kuralları ile sevdikleri markalarla sürekli iletişim halinde oluyor.

:: Operatörlerden gelen reklam sms’leri sizi sinir ediyor mu?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Alcatel-Lucent’tan Mobil Reklamcılık Çözümü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Alcatel-Lucent’tan Mobil Reklamcılık Çözümü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Alcatel-Lucent’tan Mobil Reklamcılık Çözümü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!