Alexa, artık virüs taşıma riskini kontrol edebilecek!


27 Mart 2020 Cuma 19:45
Alexa, artık virüs taşıma riskini kontrol edebilecek!

Corona virüsü (covid-19) salgınının artmaya devam ettiği görülüyor. Dünya çapında vaka sayılarının çok olduğu ve ölüm oranlarının da artığı görülüyor. Salgının bir süre daha devam edeceği öngörülüyor. Bu dönemde kendilerini hasta hissedip, kafasında soru işareti olan insanlar Amazon Alexa‘dan yardım alabilecek.

Amazon Alexa

Alexa corona virüsü ile ilgili bilgi verecek

Alexa, her zaman kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmaya ve destek olmaya çalışan bir sanal asistan. Yapay zekaya sahip asistan, zorlu salgın döneminde de kullanıcılarına yardım etmeye çalışacak.

Özellikle, hastanelere gitmenin virüs bakımından çok büyük risk taşıdığı biliniyor. Bu nedenle insanlar kendilerinde bazı semptomlar görmelerine rağmen, dışarıya çıkıp, doktora görünmek riskine girmek istemeyebilirler. Artık dışarıda test yaptırmadan önce virüs taşıma riskinin olup olmadığı Alexa‘ya danışılabilecek.

Corona Virüsü

Akıllı asistana “Corona virüsü taşıdığımı düşünüyorsam ne yapmalıyım?” ya da “covid-19 taşıyorsam ne yapabilirim?” tarzında sorular sorulduğunda yapay zeka otomatik olarak hızlı bir risk değerlendirmesi yapacak.

Seyahat geçmişinden semptomlara kadar genel bir durum değerlendirmesi gerçekleştirecek. Hastalık Önleme Merkezi’nin rehberliğine göre oluşturulan bilgilere dayanarak kişilerden gelen verilerle resmi sağlık kuruluşlarının bilgilerini karşılaştırıp önerilerde bulunacak. Özellik şimdilik sadece Amerika ve Japonya’da geçerli. Tabii yine de, bu uygulamaya tamamen güvenmemekte de fayda var.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Alexa, artık virüs taşıma riskini kontrol edebilecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Alexa, artık virüs taşıma riskini kontrol edebilecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Alexa, artık virüs taşıma riskini kontrol edebilecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Uzaktan eğitim için en iyi 5 laptop! Uzaktan eğitim için en iyi 5 laptop!
  2. 2 Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video) Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video)
  3. 3 Asus ROG Strix Scar 17 inceleme! Asus ROG Strix Scar 17 inceleme!
  4. 4 SDN ofisinde büyük iddialı PES 2021 turnuvası! SDN ofisinde büyük iddialı PES 2021 turnuvası!
  5. 5 Araç kasko yenileme işlemi, telefondan nasıl yapılır? Araç kasko yenileme işlemi, telefondan nasıl yapılır?
  6. 6 Apple için özel olarak üretilen kol inceleme! Apple için özel olarak üretilen kol inceleme!
  7. 7 İndirimleri nasıl kazanıyoruz? Ofis içi video! İndirimleri nasıl kazanıyoruz? Ofis içi video!
  8. 8 Instagram gizli hesaplarını nasıl görebiliriz? Instagram gizli hesaplarını nasıl görebiliriz?
  9. 9 39 TL'ye kablosuz hoparlör aldık, ne oldu? 39 TL'ye kablosuz hoparlör aldık, ne oldu?
  10. 10 PlayStation 5 çıkış tarihi! Bizi neler bekliyor? PlayStation 5 çıkış tarihi! Bizi neler bekliyor?