Okunma

Alexa’nın Logosu ve Tasarımı Değişti


02 Nisan 2014 Çarşamba 14:15
Alexa’nın Logosu ve Tasarımı Değişti

Küresel çerçevede web sitelerinin sıralaması, hangi ülkelerden ziyaret edildiği gibi çeşitli istatistiklerini sunan Alexa platformunun tasarımı değişti. Web sitelerine dair trafik analizi, bağlantılar, arama kelimeleri gibi verileri bir arada sunabilen servisin yeni tasarımında logo da dahil olmak üzere kapsamlı bir değişim söz konusu.

Daha sade ve modern

Alexa artık daha sade bir logoya sahip. Büyük ‘A’ harfi yerine artık küçük ‘a’ logonun temelini oluşturuyor. Logoya dair Alexa yazısının da fontu değişti.

Mavi ağırlıklı

Alexa.com tıklandığında ilgili serviste tasarım yerine mavi renge verilen ağırlık ilk dikkat çeken değişim durumunda. Önceki tasarımda beyaz ve gri renkler ağırlıktaydı. Sitede ‘An Amazon Company’ (Bir Amazon Şirketidir) ibaresine de yer verildi. Alexa, çok daha görsel dokunuşlara sahip bir tasarıma geçerken yeşil renk kullanımı ve servis genelinde artırılan butonlar da gözlerden kaçmıyor.

Herhangi bir web sitesine dair bilgilere ulaşmak için arama yapıldığında
kullanıcıların karşısına çıkan ekranda ise önceki tasarıma göre yine
ince dokunuşlar ve sadelik dikkat çekiyor.

ShiftDelete.Net kaçıncı?

Dilediğiniz web sitesinin Türkiye’de ve dünyada kaçıncı sırada yer aldığını öğrendiğiniz Alexa’ya göre ShiftDelete.Net’in Türkiye’deki sıralaması da her zaman olduğu gibi yine ilk 100’ün içinde.

:: Alexa’nın yeni tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Alexa’nın Logosu ve Tasarımı Değişti”

 1. neskalii dedi ki:

  Hoş olmuş bence

 2. TEGİN dedi ki:

  Eskisine göre daha modern ve daha güzel görünüyor.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Çok güzel olmuş ışte modernite

 4. SDN Okuru dedi ki:

  akp heryerde :/

" Alexa’nın Logosu ve Tasarımı Değişti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Alexa’nın Logosu ve Tasarımı Değişti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Alexa’nın Logosu ve Tasarımı Değişti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "