Okunma

Alexa Gömlek Değiştirdi


01 Nisan 2009 Çarşamba 14:23
Alexa Gömlek Değiştirdi

Kabaca bir tanımla hangi site kaçıncı sırada servisi Alexa tasarım değişikliğine gitti. Yeni tasarımıyla daha fazla içeriği kullanıcılarına sunan Alexa, bu değişikliğin nedenini daha kullanışlı ve esnek bir tasarım olarak açıklıyor. Yapılan değişiklikleri sitenin farklı bölümlerinde tamamen kullanıcılardan gelen talepler üzerine yaptığını belirten Alexa’nın yaptığı tek değişiklik görsel tarafta değil.


Alexa, yeni tasarımıyla daha fazla özellik sunuyor.

Alexa’daki değişikliği görsel olarak üç başlık altında tanımlamak mümkün. Yeni site bulucu üst tarafta kolayca farkedilirken, arama sonucunda gelen ekranda navigasyon üst ve ortadaki tab menüler aracılığıyla daha kullanışlı hale getirilmiş. Ayrıca grafiğin görüntülendiği ekranda trafik sıralamasının yanında Pageviews/User (kişi başı sayfa görüntüleme), bounce rate ve “time on site” (sitede geçirilen süre) görüntülemek mümkün.

:: Alexa’nın yeni halini nasıl buldunuz?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Alexa Gömlek Değiştirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Alexa Gömlek Değiştirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Alexa Gömlek Değiştirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "