Okunma

Alibaba Bekarlar Günü satış rekorunu kırdı!


12 Kasım 2018 Pazartesi 11:18
Alibaba Bekarlar Günü satış rekorunu kırdı!

Dünya genelinde en büyük alışveriş gününün Black Friday olduğunu biliniyor. Fakat geçtiğimiz yıl itibari ile bu durum değişti. Çin‘de kutlanan 11 Kasım Bekarlar Günü, dünyanın en geniş kitleye sahip olan ve en çok satış yapılan günü olmayı başardı. Çin’in dev e-ticaret sitesi Alibaba geçen seneki rekorunu, bu yıl geçmeyi başardı.

Alibaba Bekarlar Günü satış rekorunu yeniden kırmayı başardı!

Alibaba bu yıl ki Bekarlar Günü, %27‘lik bir artışla 30.8 milyar dolarlık satış başarısı yakaladı. Sadece 15 saat 49 dakikada geçen yılki toplam satış hasılatı olan 25 milyar dolara ulaşıldı.

Rakamsal olarak 5.8 milyar dolarlık artışın yüzdeye vurulduğunda en düşük yıllık artışa isabet ettiği de ilginç bir gerçek. Buna rağmen şirketin yıllık toplam satış yüzdesi senede %54 oranında artış göstermeye devam ediyor.

alibaba bekarlar günü

Tüm bunların dışında 11 KAsım’a özel indirim günü’nün Amerika’daki Kara Cuma ve Siber Pazartesi isimli büyük alışveriş günlerinin toplamını geride bıraktığını söyleyelim. Şirketin kurucusu Jack Ma önümüzdeki sene şirketten ayrılacağı için, son Bekarlar Günü’nü geçirdiğini belirtelim.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Alibaba Bekarlar Günü satış rekorunu kırdı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Alibaba Bekarlar Günü satış rekorunu kırdı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Alibaba Bekarlar Günü satış rekorunu kırdı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "