Alibaba, İngilizce platforma ağırlık vermeye başladı


26 Haziran 2019 Çarşamba 10:45
Alibaba, İngilizce platforma ağırlık vermeye başladı

Alibaba Group, e-ticaret sektörünün amiral gemisi global marka sayısını iki katına çıkarmak ve global hedeflerini gerçekleştirme yolunda önemli bir adım atmak için yeni bir web sitesi kurdu.

Alibaba ingilizce platform

Alibaba, İngilizce sitesi ile global markaları iki katına çıkarmayı hedefliyor

E-ticaret devi, Tmall‘da bugün, dünyanın dört bir yanından Çinli tüketicilere satış yapmak için daha fazla satıcıyı ikna etmek için İngilizce dilinde kurduğu portalını sunmaya başladı. Alibaba, Tmall Global’deki yabancı marka sayısının üç yıl içinde 40.000 rakamına çıkmasını hedefliyor. Genel müdür yardımcısı Yi Qian, yabancı mal alıcılarına hitap ediyor.

Alibaba dahil büyük e-ticaret markaları ekonomiyi dengelemeye çalışıyor. Bunun yanında Alibaba, giderek agresifleşen rakiplerinden sıyrılmaya çalışıyor. Alibaba, dünyada en popüler e-ticaret platformu olduğunu düşünüyor. Ayrıca dünyanın 2 numaralı ekonomisinde e-ticareti yaygınlaştırarak Çin’in en büyük kamu şirketi haline geldi. Lazada‘yı satın alarak Güneydoğu Asya’ya da hakim olmaya başladı ancak artık global ülkelerde gelişmeyi hedefliyor.

Tmall’ın yeni portalı anadili veya ikinci dili İngilizce olan satıcıların ürünleri hakkında çevrimiçi olarak ayrıntılı bilgi doldurmalarına izin veriyor. Daha sonra girilen bilgilere göre ürünler kategori ve kaliteye göre değerlendiriliyor. Son aşamada ise ürünlerinin uygun olup olmadığını ölçmek için 72 saat içinde satıcılarla iletişim kuruluyor. Önceden, bu tür satıcılar Tmall’a yalnızca kişisel tanıtım yoluyla ya da ticaret fuarlarına kaydolarak katılabiliyordu. Web sitesinin diğer yabancı dil versiyonları İspanyolca, Japonca ve Korece dahil olmak toplam 5 dilde yayınlanacak.

E-ticaret devi, satıcıların 600 milyondan fazla alıcıya ürün satmalarına yardımcı olan Tmall platformu üzerinden işlem yapmadığını açıkladı. Ancak Çin’in 1 trilyon dolarlık e-ticaret havuzunda en büyük çevrimiçi perakendecilerden biri konumunda bulunuyor.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Alibaba, İngilizce platforma ağırlık vermeye başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Alibaba, İngilizce platforma ağırlık vermeye başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Alibaba, İngilizce platforma ağırlık vermeye başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  2. 2 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  3. 3 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  4. 4 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  5. 5 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
  6. 6 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
  7. 7 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
  8. 8 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!
  9. 9 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  10. 10 Apple Watch Series 6 inceleme! Apple Watch Series 6 inceleme!