Alibaba, koronavirüs için harekete geçti!


06 Şubat 2020 Perşembe 13:27
Alibaba, koronavirüs için harekete geçti!

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve yayılma hızıyla tüm dünyayı endişeye sürükleyen koronavirüs için çalışmalar sürüyor. Bu zamana kadar birçok insan virüs nedeniyle hayatını kaybetmişken, Çin dışındaki ülkeler de farklı tedbirler almaya başladı. Şirketler bazında da çalışmalar var. Son olarak, Alibaba koronavirüs için Küresel Doğrudan Tedarik Platformu isimli yeni bir platform oluşturdu.

Alibaba koronavirüs için platform kurdu

Alibaba Group yaptığı açıklamada, Çin’de koronavirüsün yayılmasını yavaşlatmak için harekete geçtiğini duyurdu. Bunun için her büyüklükteki medikal ürün tedarikçisi ile Çin’deki sağlık personelini buluşturacak “Küresel Doğrudan Tedarik Platformu” kuruldu.

Oluşturulan platform, 142.8 milyon dolar büyüklüğündeki bir fonun verimli şekilde kullanılmasına yardımcı olacak. Salgından etkilenen şehirlerdeki sağlık personeli için gerekli medikal ürünlerin tedariği bu platformdan sağlanacak. Platform, hem büyük toptancılar hem de Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ’ler) ile bir köprü görevi görecek.

Hastanelerden ve yerel yönetimlerden toplanan bilgilerle ihtiyaç duyulan maske, koruyucu elbise, koruyucu gözlük ve tıbbi eldiven gibi medikal ürünlerin özellikleri, modeli ve miktarı bu platformda paylaşılacak. Tedarikçiler ise teklif etmek istedikleri ürünler ile ilgili bilgileri paylaşacaklar. Tedarikçi bilgilerinin onaylanamsının ardından ürünlerin uygunluğu tespit edilecek ve tedarik süreci başlayacak.




yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 ay önce

virüs çok güçlü ve bulaşıcı..malesef çaresi yok..tek çare oradakilerden uzak durmak..ama artık oda ***** yere yayıldı..yandık!

" Alibaba, koronavirüs için harekete geçti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Alibaba, koronavirüs için harekete geçti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Alibaba, koronavirüs için harekete geçti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  2. 2 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  3. 3 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  4. 4 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  5. 5 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  6. 6 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  7. 7 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  8. 8 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  9. 9 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  10. 10 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!