Alibaba, gerginliği azaltmak için harekete geçti


21 Ağustos 2020 Cuma 20:15
Alibaba, gerginliği azaltmak için harekete geçti

ABD Başkanı Donald Trump’ın son günlerde Çinli firmalara yönelik getirdiği tehdit devam ederken, Alibaba, Trump yönetimi ile gerginliği hafifletmek için harekete geçti. Firmanın CEO’su Daniel Zhang, firmalarının politika olarak Amerikan markalarını, tedarikçilerini ve küçük işletmelerini desteklediğini belirtti.

Alibaba Trump yönetimi ile arasındaki buzları eritmek istiyor

BBC’nin haberine göre bilgi, ticaret devinin üç aylık satışlarında beklenenden daha iyi bir sıçrama yapacağını duyurduğu açıklamada geldi. Zhang, yatırımcılara seslenerek “Alibaba’nın ABD’deki birincil ticaret ortağı Amerikan perakendecileri, çiftçileri ve küçük işletmeleridir. Biz tüm ortaklarımızı önemli pazarlara satış yapması için destekliyoruz.” İfadelerini kullandı. Öte yandan Pekin ve Washington hükumetinin arasındaki gerginliğe de değinen CEO, “ABD hükumetinin Çin şirketlerine yönelik politikalarını yakından takip ediyoruz. Durumu olası etkileriyle ölçerek değerlendirmeye çalışıyoruz. Her türlü düzenlemeye uymak için gerekli önlemleri alacağız.” diyerek ellerinden gelen toleransı göstermeye hazır olduklarının altını çizdi.

Alibaba Trump yönetimi ile gerginliği azaltmaya çalışıyor

Firmanın hisseleri, dünyanın dört bir yanındaki yatırımcıların Koronavirüs salgını sırasında teknoloji şirketlerine yatırım yapmasıyla yüzde 20 artmıştı. Aynı zamanda Hangzou merkezli firma, Haziran ayında sona eren üç aylık dilimde hisselerini yüzde 34 artırdığını duyurmuştu.

Bu ayın başlarında ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Amerikan teknoloji firmalarını Trump yönetiminin başlattığı ‘Temiz Ağlar’ programının bir parçası olarak Tencent, Alibaba ve Badiu’nun aralarında olduğu Çinli şirketlerle bağlarını kesmeye davet etmişti.

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Alibaba, gerginliği azaltmak için harekete geçti”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  sıkışınca hemmen babalarına koşuyorlar

" Alibaba, gerginliği azaltmak için harekete geçti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Alibaba, gerginliği azaltmak için harekete geçti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Alibaba, gerginliği azaltmak için harekete geçti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
 2. 2 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
 3. 3 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
 4. 4 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
 5. 5 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
 6. 6 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
 7. 7 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
 8. 8 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
 9. 9 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
 10. 10 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!