Okunma

Alibaba Yahoo’nun %20 Hissesini Aldı


22 Mayıs 2012 Salı 06:16
Alibaba Yahoo’nun %20 Hissesini Aldı
Hatırlayacağımız gibi 2005 yılında Yahoo, Alibaba’nın %40’lık hissesini 1 milyar dolara almıştı. O zamanlarda Yahoo, internet denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biriydi.
Fakat 2005 yılından sonra yaşanan bazı olaylar Yahoo‘nun büyümesine engel oldu. Bir diğer tarafta ise Alibaba, Eylül’de yıllık gelirlerini açıklayarak %48’lik bir büyüme kat ettiğiklerini ve bunun yaklaşık olarak 2.34 milyar dolara karşılık geldiğini duyurdu.
Şimdi ise Alibaba, Yahoo’dan hisselerinin yüzde 20’sini 7.1 milyar dolar karşılığında satın aldığını açıkladı. Boynuz kulağı geçti demek için çok uygun bir an açıkcası.

Olaylara bir başka açıdan bakıcak olursak, Alibaba‘nın vermiş olduğu bu nakit, Yahoo için bir çok sıkıntıdan kurtulmak anlamına geliyor. Her iki firmada bu pazarda söz sahibi olmak istiyor.

:: Alibaba.com’un bu hareketi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Alibaba Yahoo’nun %20 Hissesini Aldı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    alibaba yı bilmeyen cahil sdn okurları da varmıs…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    alibaba nedir ya yok bi de kırk haramiler 😀

" Alibaba Yahoo’nun %20 Hissesini Aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Alibaba Yahoo’nun %20 Hissesini Aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Alibaba Yahoo’nun %20 Hissesini Aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "