Okunma

Alışverişte Fiyat Karşılaştırması Yapıyor musunuz?


18 Ocak 2016 Pazartesi 11:45
Alışverişte Fiyat Karşılaştırması Yapıyor musunuz?

Yapılan anket çalışmalarıyla çoğunluğun alışveriş eğilimlerini ortaya koymaya, e-ticaret dünyasına, yazılımcılara ve girişimcilere fikir verecek sonuçlar elde etmeye devam ediyor. Aralık ayı içerisinde yapılan internet alışverişi anketinin sonuçları şöyle:

İnternetin tercih edilmesinin başlıca nedeni uygun fiyata erişim kolaylığı

Ankette yeni yıl alışverişini internetten yapabileceklerini söyleyen kişilerin yüzde 51’i, bu tercihlerindeki en büyük etkenin, internette uygun fiyata daha kolay erişebilme imkanı olduğunu söylüyor. İnterneti tercih edenlerin yüzde 27’si ise, geniş ürün seçeneği nedeniyle alışverişi tercih ederken, yüzde 22’si internet alışverişinin daha hızlı olmasını sebep gösteriyor.

İnternet alışverişlerinde en çok teknoloji ürünleri alınıyor

Bilio.com’un anketindeki “Yeni yıl hediyeleri için en çok hangi ürünleri İnternetten alırsınız?” sorusunu yanıtlayanların yüzde 60’ı, internet üzerinden yaptıkları alışverişlerde teknoloji ürünü satın aldıklarını belirtiyor. Bunu yüzde 16’yla tekstil ürünleri ve yüzde 15’le aksesuarlar izliyor. İnternet üzerinden dekorasyon ürünleri satın aldıklarını belirtenlerin oranı ise yüzde 9.

16-01/18/bilio_yeniyil.jpg

İnternetten alışveriş yapanlar fiyat karşılaştırma olanağından faydalanıyor

İnternetin sağladığı fiyat karşılaştırma imkanları hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusunu yanıtlayanların yüzde 83’ünün “Mutlaka detaylı araştırır en uygununu alırım” yanıtını verdiği, geri kalan yüzde 17’lik kesimin ise, “Karşılaştırmak aklıma gelmiyor” yanıtını verdiği görülüyor.

Alışverişlerinde interneti tercih edenlerin ezici bir çoğunluğu önce fiyat karşılaştırması yaparak karar veriyor.

:: İnternetten alışveriş yaparken nelere öncelik veriyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Alışverişte Fiyat Karşılaştırması Yapıyor musunuz?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Yapmazsa kazık yeme ihtimalin var…

" Alışverişte Fiyat Karşılaştırması Yapıyor musunuz? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Alışverişte Fiyat Karşılaştırması Yapıyor musunuz? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Alışverişte Fiyat Karşılaştırması Yapıyor musunuz? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "