Okunma

Alkol ölçümü yapan Apple Watch kayışı!


07 Ocak 2017 Cumartesi 06:00
Alkol ölçümü yapan Apple Watch kayışı!

Giyilebilir teknoloji üzerine çalışmalar yürüten BACtrack firmasının, Skyn isimli cihazı ile alkol seviyenizi ölçebildiğini geçtiğimiz yıl sizlere paylaşmıştık.

Geliştirdiği bu cihazı bir adım daha ileri taşıyan firma, CES 2017 etkinliği kapsamında alkol analizi yapabilen Apple Watch kayışını duyurdu.

Bu yılın ikinci veya üçüncü çeyreğinde satışa sunulacak olan Apple Watch kayışının, ayrıca doğrudan bileklik olarak ( geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen cihazın yenisi ) satılan bir versiyonu olacak. 

Alkol ölçümü yapan Apple Watch kayışı: BACtrack Skyn!

Kanda yer alan alkol miktarını ölçerek sizi bilgilendiren BACtrack Skyn, titreşim ve sesli alarm desteğine sahip. Bu sayede alkol analizi yapan kayış, yasal sınıra yaklaştığınızda ve sınırı aştığınızda sizi uyarıyor.

17-01/07/c1b-nqfusaejquj.png

99 dolar fiyat etiketi ile yılın ilerleyen aylarında satışa sunulacak olan kayışı satın alarak, Apple Watch ile alkol ölçümü yapabilir ve bu sayede bir yandan alkol tüketiminizi kontrol altına alırken, diğer yandan yasal sınırın altında kalmasını sağlayabilirsiniz.

:: BACtrack’in geliştirmiş olduğu Skyn isimli kayış hakkında ne düşünüyorsunuz?


yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılının Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Pilot olma hayali ile uçaklara olan hayranlığı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

“Alkol ölçümü yapan Apple Watch kayışı!” üzerine 5 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Apple Watch alacağıma taksi tutarım 😀

  2. SDN Okuru dedi ki:

    En mantikli giyile bilir teknolojilerden birtanesi tebrikler 😉 gayet mantikli

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Apple watch alacak kadar zengjn olsam icki icip kafami dagitmama gerek kalmaz

Yorum yazın

Geri bildirim