Okunma

Alman mahkemeleri Zuckerberg’ün peşinde


06 Kasım 2016 Pazar 10:00
Alman mahkemeleri Zuckerberg’ün peşinde

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg ile diğer yöneticileri yakında Almanya’ya hatta Avrupa’ya giriş imkanını kaybedebilir.

Alman mahkemeleri nefret söylemi konusunda Avrupa Birliği yasaları gereğince uygulanması gereken tedbirleri almadıkları için Facebook yöneticilerinin sorumlu olduklarını vurgulayarak soruşturma açılmasını istedi.

Tüm Facebook yöneticileri topun ağzında

Suçlamalarda Zuckerberg’ün ve diğer yöneticilerin ismi özellikle vurgulanıyor ve soruşturmaya konu olan 438 Facebook paylaşımı da listeleniyor.

Bu paylaşımlarda Yahudi düşmanlığı, Neo-nazi söylemleri gibi ırkçı yaklaşımlar ve nefret söylemleri yer alıyor.

Avrupa ve Almanya’daki yasalar bu tür paylaşımların, 24 saat içinde sosyal medya servislerinden silinmesi gerektiğini söylüyor.

Facebook ise bu paylaşımları düzenli olarak tarayan ve silen mekanizmaları olduğunu vurguluyor ancak bazan gözden kaçan veya bulunması zaman alan paylaşımlar olabileceğini, bunların da şikayetle silindiğini ifade ediyor.

Facebook, Almanya’da kendisine karşı dile getirilen suçlamalar için daha önce bir Alman hukuk firması ile anlaşmış ve Almanya’nın tüm isteklerini yerine getirmeye hazır olduğunu bildirmişti.

:: Sizce Zuckerberg için Almanya’da bir ceza çıkar mı?

 




yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Alman mahkemeleri Zuckerberg’ün peşinde”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Çakma milliyetciler gelmis yorumlara klavye milliyetcileri sizi

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bu yaklaşımı Türkiye yapsaydı demokrasi düşmanı ilan edilirdi.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bizim ülke yapsa aynı olayı topa tutarlar avrupalılar bizi.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  almanya bence yahudi diye mark la uğraşıyor

" Alman mahkemeleri Zuckerberg’ün peşinde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Alman mahkemeleri Zuckerberg’ün peşinde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Alman mahkemeleri Zuckerberg’ün peşinde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "