Okunma

Almanlardan İnce Sansür


21 Haziran 2009 Pazar 06:35
Almanlardan İnce Sansür

Almanya Parlamentosu‘nda geçtiğimiz gün yapılan oylamada, gençleri zararlı içerikten korumak amacıyla, bu tip içeriğe sahip siteleri sansürleme yetkisini hükümete veren bir yasa onaylandı.

Hem sosyal demokratlar, hem de muhafazakar partilerin destek verdiği yasa gereğince, zararlı içeriğe sahip olduğu federal araştırmacılar tarafından belirlenen sitelerin bir listesi oluşturularak servis sağlayıcılarına gönderilecek. İnternet servis sağlayıcıları da bu sitelere girmek isteyenlerin karşısında öncelikle bir uyarı işareti çıkaracak.

Yasanın şu haliyle, İnternet servis sağlayıcıları sadece uyarı işareti koymakla yükümlüler. Kullanıcılar uyarı olmasına rağmen bu sitelere girebilecekler.

Yasa çok ağır olmamasına rağmen düşünce özgürlüğü grupları tarafından büyük bir tepki topladı. 130 bin imza toplayan protestocular, yasanın mecliste bir kez daha görüşülmesini talep ediyorlar.

:: Almanya’nın bu yeni uygulaması sizce nasıl?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Almanlardan İnce Sansür konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Almanlardan İnce Sansür ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Almanlardan İnce Sansür ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "