Alphabet, JigSaw ile siyasi kurumları DDOS saldırılarından koruyacak!


29 Ocak 2019 Salı 16:35
Alphabet, JigSaw ile siyasi kurumları DDOS saldırılarından koruyacak!

JigSaw, 2019 yılında Google Ideas projesi olarak piyasaya sürülmüştü. Şu anda Alphabet markasının altında çalışan teknoloji firması, koruma ağını Avrupa‘daki siyasi kurumlara kadar genişletti.

JigSaw DDOS saldırılarından etkin koruma sağlayacak!

Google, 2013 yılında DDOS saldırılarını azaltma hizmetleri ile ilgili çalışmaları test etmişti. Bu konuda JigSaw tarafından yürütülen ve temel amacı, kimlik avı ve yetkisiz hesap erişimi de dahil olmak üzere siyasi kuruluşların kendilerini korumasını sağlamaktı. Bu proje daha geniş kapsamlı olabilmesi ve kendini geliştirebilmesi için Google tarafından destekleniyor.

Jıgsaw’un politika ve uluslararası angajman direktörü Scott Carpenter, bir blog yazısında “Siber saldırıların doğası değişiyor ve teknolojinin bu konuda sürekli uyum sağlaması gerekiyor.” dedi. “Bundan dolayı JıgSaw, ortak dijital güvenlik araçlarının nasıl kullanılacağı hakkında önemli kurumların ve kampanyaların eğitilmesine yardımcı olmak için ekipler ile işbirliği yapıyor.” diye ekledi.

JigSaw

DDOS sorunu!

Son yıllarda hem siyasi hem de yasal süreçlere müdahale etmek üzere tasarlanmış, birçok yüksek profilli DDoS saldırısı gerçekleşti. 2017’de, İspanya Anayasa Mahkemesi web sitesi, İspanya’nın Katalonya bölgesinin bağımsızlık kararı sırasında ciddi bir şekilde saldırıya maruz kalmıştı.

Dünyada önemli kararların alınacağı uluslararası toplantılarda ve ülke seçimlerinde ciddi boyutlarda saldırılar gerçekleşmekte. Bunun önüne geçebilmek için, JigSaw ve Google hız kesmeden yatırımlarına devam ediyor. Bu konuda JigSaw: “Güvenlik algoritmamız sürekli güncellenerek geliştiriliyor. Gelecekte sanırım bu önlemler zorunlu hale gelecek. Çünkü, artan saldırılar bunu zorunlu kılmaya başladı.” dedi.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Alphabet, JigSaw ile siyasi kurumları DDOS saldırılarından koruyacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Alphabet, JigSaw ile siyasi kurumları DDOS saldırılarından koruyacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Alphabet, JigSaw ile siyasi kurumları DDOS saldırılarından koruyacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!