Altivi, E-ticarete Zarar Verdi!


02 Haziran 2008 Pazartesi 21:00
Altivi, E-ticarete Zarar Verdi!

Türkiye‘nin önde gelen e-ticaret firmalarının bir araya gelerek kurduğu Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği Başkanı Kaan Dönmez, şunları söyledi:  "Bugüne kadar online alışveriş yapmamış vatandaşlarımız, internetten alışveriş yapmanın  sakıncalı durumlar doğurabileceği algısına kapılabilirler. Oysa ki elektronik ticaret sektörü, çok sayıda bilinçli tüketicinin katkısıyla her yıl daha da büyüyerek, tüketicilere mal ve hizmetler konusunda geniş bir ürün yelpazesi ve fiyat seçeneği sunmaktadır.


ETİD Başkanı Kaan Dönmez


Geçen zaman içinde güvenlik ve tüketici mevzuatı ile ilgili birçok sorun çözülmüş, tüketiciler için hız ve güvenle alışveriş yapılabilecek bir ortamın oluşması sağlanmıştır.  ADSL kullanımının artması, WI-FI (kablosuz geniş bant teknolojileri) gibi altyapı hizmetlerinin yaygınlaşması ve fiyatların makul seviyelere gelmesiyle beraber internet kullanımındaki artış ve online ticaretteki büyüme rakamlarının hızının korunması bizim için memnuniyet vericidir.

Mağazaların (bilet, tatil, bahis hariç) e-ticaret cirosunun, bu sene geçen seneye oranla % 80 büyümesini öngörüyoruz.  Güvenlik konusu ise her sektörde olduğu gibi e-ticaretin geneli ile ilgili değil, bu işi yapan firmalar nezdinde değerlendirilmelidir. E-ticaret sektörünün Türkiye’de güvenle büyümesini bilinçli tüketiciyle sürdüreceğine olan inancımız tamdır."

Binlerce Kişiye İş Olanağı

Dönmez, ETİD‘in; online alışveriş, internet bankacılığı  ve benzer alanlarda gerçekleştirilen  işlemler sonucunda milyar dolarların konuşulduğu ve binlerce insana iş imkanının sağlandığı e-ticaret sektörünü büyütmek, standartları oturtmak ve e-ticaret hakkında Türk halkını bilinçlendirmek için çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, dernek çatısı altında etik değerlere ve şeffaflığa verilen önemin altını çizdi. 

:: Altivi operasyonu için ne düşünüyorsunuz? Forumda paylaşın.

SDN http://shiftdelete.net
 
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
7 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
12 yıl önce

Yok kardesim ben Yüz yüze satıştan yanayım
E ticaret bana göre değil…

SDN Okuru
SDN Okuru
12 yıl önce

ilk yorum, altivi’nin marifeti işte :D…

SDN Okuru
SDN Okuru
12 yıl önce

Tek yönlü bakmamak lazım. kurunun yanında yaş yanmamalıdır. bir Türk vatandaşı cinayet işledi diye yabancılar Türkleri kötü insan olarak mı görmeli sizce?…

SDN Okuru
SDN Okuru
12 yıl önce

Altivi gerçek bir e-felaket ,şansıma ben paçayı sıyırdım.Umarım diğer madurlar da kurtulurlar ,tabi altivi iflas bayrağını çekmezse …..

SDN Okuru
SDN Okuru
12 yıl önce

Altivi benide dolandırdı bundan sonra internetten alışveriş yapmayı bir kenara koyun internetten alışveriş tamamen kaldırılsın yasak getirilsin.
benim gibi binlerce kişiyi mağdur edip dolandıran altivi sahipleri paralarına para kattılar ve dışarıdalar yakında eminimki herkes bi site kurup dolandırıcık yapacaktır bütün dolandırıcılara emsal olmustur umarım internetten alışveriş yasaklanır ve kimse dolandırılık mağdur kalmaz….

SDN Okuru
SDN Okuru
12 yıl önce

milletin canı yandı bikere bidahammı aslaa …

SDN Okuru
SDN Okuru
12 yıl önce

herkes kanundan hak hukuktan bahsediyor. eğer türkiyede bunlar varsa ve elektronik ticareti geliştirecek ise altivi mağdurları neden aylardır ufacık bir yol alamadılar. başka bir alışveriş sitesi başka şekilde dolandırdığında yine bunları konuşmaya devam edeceğ***** oldugu gibi ölen ölür kalan sağlar bizimdir mantığıyla ilerleyeceğimiz aşikar….

" Altivi, E-ticarete Zarar Verdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Altivi, E-ticarete Zarar Verdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Altivi, E-ticarete Zarar Verdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  2. 2 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  3. 3 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  4. 4 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  5. 5 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  6. 6 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  7. 7 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  8. 8 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  9. 9 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  10. 10 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!