Okunma

Alzheimer’ın Tedavisi Bulundu mu?


29 Ekim 2010 Cuma 12:00
Alzheimer’ın Tedavisi Bulundu mu?

Çağımızın en tehlikeli hastalıklarından biri olan Alzheimer, tıp dünyasında çok yakından tanınsa da bu hastalık için tam bir çözüm hâlâ üretilemedi.(Uygun İşi Beyniniz Belirleyecek)

Yakalanan kişilerin beyin aktivitelerini hızlı şekilde azaltan bu hastalıkla ilgili en büyük buluşlardan biri gerçekleşmiş olabilir.

Dünya çapındaki üniversitelerin ortaklaşa yürüttüğü Alzheimer deneyleri sonucunda tedaviye gidecek yol için önemli bir bulguya rastlandı.

 

 

 

Tedavi Teknolojide Gizli

Hastaların beyin yapılarını inceleyen nörolojistler Alzheimer‘lı kişilerin kanlarında bulunan zararlı bir maddeye rastladılar.

Genleri değiştirilmiş özel kobay fareler üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda bu zararlı madde enjekte edilen hayvanların Alzheimer belirtileri göstermeye bşalandığı saplandı.

Uzmanlar henüz erken olsa da bu maddeye karşı üretilecek ilaçların hastalığın kesin tedavisi olacağını belirtiyor. Kesin bulgular önümüzdeki aylarda halka açıklanacak.

:: Teknoloji bu hastalığın tedavisi için çare olabilecek mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Alzheimer’ın Tedavisi Bulundu mu?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    güzel bir haber. bu konulara da değinmenize sevindim.

" Alzheimer’ın Tedavisi Bulundu mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Alzheimer’ın Tedavisi Bulundu mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Alzheimer’ın Tedavisi Bulundu mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "