Okunma

Amazon akıllı gözlük hazırlığında mı?


20 Eylül 2017 Çarşamba 07:00
Amazon akıllı gözlük hazırlığında mı?

Amazon tarafından sunulacak ilk giyilebilir cihazın dahili Alexa sesli asistana sahip bir akıllı gözlük olacağı ileri sürüldü. Geleneksel gözlükler gibi görüneceği ifade edilen ürünün, kemik iletim teknolojisi sayesinde kulaklık ya da hoparlör olmadan Alexa bildirimlerinin duyurulmasının sağlanacağı söyleniyor.

Amazon akıllı gözlüğü neler sunacak?

Amazon, Google Glass kurucusu Babak Parviz’i 2014 yılında işe almıştı. Görünen o ki bu önemli transfer de Amazon akıllı gözlük projesi içindi. Üründe Glass’tan farklı olarak herhangi bir ekran veya kamera olmayacağının da altını çizmek gerek. Hatırlarsınız ki özellikle de kamera konusu gizlilik konusunda önemli tartışmalara sebep olmuştu. Maalesef bu merak edilen akıllı gözlük hakkında daha fazla detay şimdilik bulunmuyor.

17-09/20/amazon-akilli-gozluk-sdn-02.jpg

Ek olarak, Amazon’un bir ev güvenliği kamerası için de çalışmalar yürüttüğü ifade ediliyor. Genişlemeyi sürdüren Echo cihaz serisinden ayrı olarak sunulacak bu kameranın, şirketin hali hazırdaki modellerinden daha geleneksel bir ürün olarak karşımıza çıkacağı bilgiler arasında.

Bahsedilen hem akıllı gözlüğün hem de ev güvenliği kamerasının birlikte ya a ayrı ayrı bu yıl içerisinde güncellenen Echo ürünleri ile birlikte tanıtılabileceği düşünülüyor. Echo hoparlörün de 2014 yılından beri güncellenmemiş ve stoklarda kalmamış olması yeni nesil bir modelinin gelebileceği ihtimalini artırıyor.

:: Amazon akıllı gözlüğü konusundaki beklentileriniz neler?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Amazon akıllı gözlük hazırlığında mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amazon akıllı gözlük hazırlığında mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amazon akıllı gözlük hazırlığında mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "