Okunma

Amazon Alexa, 20 binden fazla cihaza yüklendi!


02 Eylül 2018 Pazar 09:37
Amazon Alexa, 20 binden fazla cihaza yüklendi!

Amazon Alexa, hızla dünyanın en popüler dijital asistanlarından biri haline geliyor. IFA Berlin’de Amazon yetkilisi Daniel Rausch, dijital asistan hakkında bilgiler paylaşmak için sahneye çıktı.

Amazon Alexa, başarıdan başarıya koşuyor

Alexa, 2018’in başında, 4000’den fazla cihazdaydı. Dokuz ay sonra bu sayı, 20.000’in üzerine sıçradı.

CNET’in aktardığına göre, Raush, Alexa’nın büyümesinin derecesini vurgulamaya yardım eden birkaç veri açıkladı.

Alexa, Echo akıllı hoparlör ve Fire tabletleri gibi bir dizi Amazon ürününe önceden yüklenmiş olarak gelirken, bu büyümenin çoğu üçüncü taraf entegrasyonundan geliyor. Aslında, bu yıl boyunca Alexa’yı kullanan markaların sayısı neredeyse üç katına çıktı.

Bu yılın başında, Amazon’un dijital asistanını kullanan 1200 ürün vardı. IFA Berlin’de ise bunun artık dünya çapında yaklaşık 3500 olduğu açıklandı.

Amazon, son birkaç yıldır donanım bölümünü genişletirken, aynı zamanda Alexa’nın üçüncü parti ürünlere ve hizmetlere erişimini de genişletmeye devam ediyor. Şirket, Alexa’yı günlük yaşama daha iyi entegre edebilmek için otel markalarından otomobil üreticilerine kadar herkesle birlikte çalışıyor.

Alexa’nın gelişimini siz nasıl karşılıyorsunuz? Amazon, ülkemizde de resmi olarak yer aldığında Türkçe olabilecek olan bir Alexa sizce ilgi çeker mi? Yorumlarınızı bekliyoruz!
yazarCem Mildon

Teknoloji, spor ve kripto para gibi alanlarda çeşitli tecrübeleri ve girişimleri bulunan Cem, içeriklerini okuyuculara sunmaktan büyük zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Amazon Alexa, 20 binden fazla cihaza yüklendi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amazon Alexa, 20 binden fazla cihaza yüklendi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amazon Alexa, 20 binden fazla cihaza yüklendi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "