Amazon çalışanı kılığındaki hırsız aranıyor


28 Kasım 2020 Cumartesi 21:00
Amazon çalışanı kılığındaki hırsız aranıyor

İnternetten alışverişin tavan yaptığı günlerde, Amazon çalışanı kılığındaki bir hırsız yakalandı. Firmanın teslimat görevlisiymiş gibi giyinip, insanların posta kutuları ve kapılarından paketleri çalan şahsın polis tarafından arandığı kaydedildi.

Söz konusu olay, ABD’nin Doğu sahilinde bulunan Virgina eyaleti ve Richmond şehrinde yaşandı. Bölge polisi tarafından yakalanmaya çalışılan şahsın, Amazon teslimat çalışanı gibi giyinerek dikkat çekmemeye çalıştığı söyleniyor. Yüzünü saklamak için aldığı önlemler nedeniyle de yakalamanın zor olduğu söyleniyor.

Amazon çalışanı kılığındaki hırsız

Yapılan açıklamada şahsın birkaç gündür arandığı belirtildi. Alışveriş yapan kişilerin paketlerini kapı önlerinden çalan hırsız, yanındakileri boş kutuları dolu kutularla değiştirdi. Richmond Polisi, konu hakkında görselleri de paylaştı. Görselde mavi yelekli bir adam ve yine aynı renkte bir araba görülüyor. Bu renkler, Amazon çalışanlarının kıyafetleri ve araçlarıyla aynı renk.

Amazon çalışanı kılığındaki hırsız için kimlik belirlenmesinin zor olduğu belirtildi. Şahsın şapka, maske, güneş gözlüğü gibi kendini gizleyici önlemler aldığı söylendi. Daha önce de buna benzer suç durumlarının yaşandığı aktarıldı.

Şahsın şehir genelinde aranması devam ediyor. Bu gibi durumun başka ABD şehirlerinde de yaşanabileceği belirtilerek diğer polis departmanlarına uyarılar gönderildi. İnsanların evde kaldığı ve ihtiyaçlarını internet üzerinden giderdiği günlerde, paket hırsızlığı yaşanabileceği aktarılıyor.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Amazon çalışanı kılığındaki hırsız aranıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amazon çalışanı kılığındaki hırsız aranıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amazon çalışanı kılığındaki hırsız aranıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  2. 2 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  3. 3 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  4. 4 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  5. 5 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  6. 6 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  7. 7 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  8. 8 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  9. 9 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  10. 10 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)