Okunma

Amazon, drone teslimatı için onay bekliyor!


16 Ocak 2017 Pazartesi 06:30
Amazon, drone teslimatı için onay bekliyor!

Dünyaca ünlü online alışveriş sitesi Amazon, kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek için teknolojinin nimetlerinden yararlanmak isityor.

Amazon Air projesi ile kullanıcılara drone ile teslimat yapmayı planlayan Amazon, kargoculukta farklı bir çağ açmayı hedefliyor.

Amazon, drone teslimatı için FFC’ye başvurdu!

Şirket yetkilileri, yenilikçi iletişim yeteneklerini desteklemek için tasarlanan prototip ekipmanlarını ve ilgili yazılımlarının değerlendirilmesi için, FFC‘ye başvuruda bulundu.

Başvuru sonrasında test yapacak olan yetkililer, Washington‘daki şirket merkezinin yakınına, düşük güçte ve sabit bazlı vericileri geçici olarak yerleştirecek. Ayrıca yetkililer ek testlerinse Kennewick‘de ki kırsal tesislerde gerçekleştireceğini açıkladılar.

17-01/16/image-4_cr0-8-1340-762_.jpg

Test edilecek ekipmanlar, belirli bir kanala veya bantta, haftada 5 dakika, günde ise çok sınırlı bir süre boyunca aktif olacak. Güç seviyesi düşük olacak olan prototip ekipmanlar ayrıca yenilikçi iletişim yeteneklerini de sunuyor. 

Amazon yetkililerin yapmış olduğu açıklamaya göreyse yapılacak olan bu test, havacılığa ve halka açık yerlerde yapılmayacak.

Yapılan testin içeriği ile ilgili ilk ipucu ise Neil Woodward‘dan geldi. Amazon‘un üst düzey yöneticisi olan Woodward, gelen siparişleri bir drone filosu kullanarak, havadan aynı gün içerisinde teslimatı gerçekleştirerek, kargoculukta yeni bir devir başlatmak istiyor.
yazarDeniz Aslan

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Amazon, drone teslimatı için onay bekliyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ffc ne kendi çalıp kendi oynuyor arkadaş

" Amazon, drone teslimatı için onay bekliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amazon, drone teslimatı için onay bekliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amazon, drone teslimatı için onay bekliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "