Amazon Echo’nun, Alexa ile getirdiği 4 muhteşem özellik


10 Mart 2020 Salı 17:00
Amazon Echo’nun, Alexa ile getirdiği 4 muhteşem özellik

Amazon’un akıllı hoparlörü Echo, Amazon Alexa ile daha fazla geliştirildi. Amazon Echo, ışıkları kapamayı unuttuğumuzda yardımımıza koştuğu gibi ellerimiz dolu olduğunda arama da gerçekleştirebiliyor. Kullanıcı için uğraşsız olmasına yönelik geliştirilen bu sisteme hayran olunası birkaç özellik daha eklendi.

Aceliniz var ve yola çıkmaya mı hazırlanıyorsunuz? Bırakın Alexa sizin için yol trafik bilgisini araştırsın ve anında size göndersin. Yetenekli hoparlörden hava durumunu da kolayca öğrenebiliyorsunuz. İşte Amazon Echo ile yapabileceğimiz 4 yeni özellik.

Alexa’dan trafik durumu ve konum bilgisi edinebilirsiniz.

Ona “Alexa, trafik şu an ne durumda?” gibi sorular sorabilirsiniz. Ayrıca gitmek istediğiniz bir restoran için adres tarifi talep edebiliyorsunuz. Alexa cevap verdiğinde “Alexa, bunu telefonuma gönder” demeniz yeterli.

Amazon Echo, Alexa asistanıyla sorularınıza kolayca cevap veriyor

Son dakika hava durumlarını size bildiriyor

İster poyraz, ister lodos, ister kar fırtınası, ister sis hiç fark etmez. Alexa’dan yolunuza çıkabilecek şiddetli hava durumları için bildirim alabilir bu sayede sizi uyarmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için ona ” Alexa şiddetli bir hava durumu uyarı olduğunda bana haber ver” diyebilirsiniz. Tabii bu özellik daha çok ABD’de sık sık meydana gelen kasırgalar için olabilir. Ancak bizler için de oldukça kullanışlı.

Amazon Alexa’ya seslenmeniz yeterli

Seçim sonuçlarına kolayca ulaşın

Alexa aynı zamanda size seçimler, tartışmalar ve aday bilgileri hakkında haber verebiliyor. Nerede oy kullanacağınızı da kolaylıkla söyleyebilen hoparlör seçim sonuçları hakkında da tam zamanında haber verebiliyor. Bu özellik de ABD 2020 başkanlık seçimleri için düşünülmüş olabilir. Fakat bizim ülkemiz için de uyarlanabilir hale getirilebilir.

Kaçıranlar için maç özeti Alexa’da

Echo’da takip ettiğiniz NBA gibi maçlar için de bir uyarı sistemi geliştirilmiş. İzleyemediğiniz son maçın önemli anlarını ona sorabilirsiniz. Alexa, merağınızı uğraşsız bir şekilde giderecek.

Fotoğraf: Amelia Holowaty Krales

Amazon Echo’nun fiyatı ne kadar?

Amazon Echo’nun pek çok çeşidi var. Orta segmentliden, yüksek performanlısına kadar ulaşabileceğiniz pek çok çeşitlilik sunuyor. Taşınılabilir asistan Echo Dot 3rd Gen 400 lira’dan başlarken ev tipi Amazon Echo Plus Alexa Cylinder hoparlör 1.300 lira’ya kadar gidebiliyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Amazon Echo’nun, Alexa ile getirdiği 4 muhteşem özellik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amazon Echo’nun, Alexa ile getirdiği 4 muhteşem özellik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amazon Echo’nun, Alexa ile getirdiği 4 muhteşem özellik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?