Okunma

Amazon İlk Facebook Oyununu Çıkarttı


07 Ağustos 2012 Salı 15:44
Amazon İlk Facebook Oyununu Çıkarttı

Sanal dünyadaki e-ticaret sektörünün lider isimlerinden Amazon cephesi çalışmalarını sürdürüyor. Alanının sözü geçer markası olan şirketin dünya çapındaki saygınlığı birçok otorite tarafından hali hazırda kabul edilmiş durumda.

Sunduğu ürün yelpazesinin yanı sıra birçok büyük markanın da tercihi olan şirket, hatırlayacağınız üzere gelişen pazar yüzünden elindeki güç ve imkanları kullanmak amacıyla farklı sektörlerde boy göstermeye başlamıştı.

Ürettiği Kindle Fire tablet bilgisayar ile güzel bir rüzgar yakalayan Amazon, ilginin beklentilerin üzerinde olmasından dolayı Kindle Fire 2 için kolları sıvamıştı. Böylelikle kendisine yeni bir iş alanı yaratan gözde servis şimdi de online oyun konusuna el attı.

Yapılan açıklamaya göre ilk sosyal ağ oyununu çıkardıklarını duyuran yetkililer böylelikle farklı bir kulvarda daha görücüye çıktı. “Living Classics” adıyla lanse edilen Facebook yapımında oldukça karmaşık bir görüntü içerisinden hareket eden gizli nesneleri bulmanız isteniyor.

Aslında ünlü çalışmaların uyarlamalarından oluşan, basit bir işleyiş ve mantığa sahip oyun Amazon için ilk olması bakımından oldukça önemli. Diğer taraftan arkadaş grubu ile etkileşim imkanı da doğuran servis böylece kişilere kitleler halinde ulaşmak istiyor.

Fakat konuya dair asıl enteresan gelişme ise yaş sınırının +13 olması. Birtakım standartlardan ötürü böylesi bir kısıtlama getirilen yapım, halbuki temel anlamda daha çok küçük yaştaki kullanıcı grubuna hitap ediyor. Gelir yolu olarak birçok popüler uygulamanın başvurduğu oyun içi satın alma modelini baz alan Amazon, böylelikle az da olsa finansal kazanç elde etmek istiyor.

Facebook oyunlarının lideri Zynga’nın düşüş içerisinde olduğu şu günlerde gelen “Living Classics” atağı gelecek döneme dair daha ciddi projelerin olduğunun sinyalini veriyor. Bakalım Amazon oyun konusunda ne kadar ciddi.

  • Living Classics’i oynamak için buraya tıklamanız yeterli.

:: Amazon’un oyun sektörüne giriş yapması hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

 
yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Amazon İlk Facebook Oyununu Çıkarttı”

  1. TheAbidinoqlu dedi ki:

    her site gibi amazonda farklı yerlere kapak atmaya çalışıyor,paranın derdi böyle olsa gerek

" Amazon İlk Facebook Oyununu Çıkarttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amazon İlk Facebook Oyununu Çıkarttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amazon İlk Facebook Oyununu Çıkarttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "