Amazon, tartışılan logoya ‘Hitler’ ayarı yaptı


03 Mart 2021 Çarşamba 11:35
ABONE OL
Amazon, tartışılan logoya ‘Hitler’ ayarı yaptı

Ocak ayında kullanıma sunulan yeni Amazon logosu, üst kısmında yer alan mavi bant şeridi nedeniyle akıllara Adolf Hitler bıyığını getirmesiyle tartışmalara neden olmuştu. Sosyal medyayı adeta ikiye bölen bu tartışmalar sonucunda nihayet şirket konuya el attı. Küçük birkaç dokunuş ile uygulama simgesini düzenledi.

Amazon’un 2021 yılı başlangıcında yenilediği uygulama simgesi sosyal medya üzerinden yoğun tartışmalara odak olurken; henüz 3 ay gibi kısa bir süre içerisinde logonun değiştirildiği ortaya çıktı. İlk bakışta göze oldukça estetik gelen bu logo; biraz dikkatli incelendiğinde yukarıdaki mavi şerit yüzünden toothbrush moustache adı verilen bıyık türünü akıllara getiriyordu. Söz konusu bıyık türüyle özdeşleşen ise iki popüler tarihi figür bilinmekte; bunlardan biri Charlie Chaplin, bir diğeriyse Nazi diktatörü Adolf Hitler

Sosyal medyayı karıştıran Amazon logosu kaldırıldı

Hal böyleyken uygulama simgesine bakıp Nazi liderini anımsayan birçok akıllı telefon kullanıcısı; Amazon’a karşı da ister istemez mesafe takınmaya başlamıştı. Ancak birkaç aylık gecikmeyle de olsa şirket nihayet kullanıcıları bu algı probleminden kurtaracak bir yeniliğe gitti ve kendi deyimleriyle logoya biraz makyaj yaptı. İşte yenilenen Amazon logosu:

Amazon logo

Yapılan değişiklikler şirket sözcüsü tarafından şöyle tanımlandı:

Her zaman müşterilerimizi memnun etmek için yeni yollar araştırıyoruz. Yeni simgeyi, müşteriler alışveriş yolculuğuna telefonlarında başladıklarında; tıpkı kapı adımlarında kutularımızı gördüklerinde yaptıkları gibi beklenti, heyecan ve neşe uyandıracak şekilde yeniden tasarladık.

Düzenlenen logoyla birlikte ortada herhangi bir sorun kalmadı gibi görünmekte. Peki ya size göre de eski Amazon logosu gerçekten Hitler’i çağrıştırıyor muydu? Fikirlerinizi bizlerle yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz!
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Çok saçma bir konu olmuş. 😁 Alakası yok ne insanlar var ya..

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Alakası yok

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Führerim gülmezdi güleni vururdu niye değişmişler ki

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Milletin içi fesat, aklınıza gelecekse Charlie Chaplin gelsin neden Adolf Hitler geliyor. Hem hayatında bir kez bile koli bantlama aletiyle koli bantlamış birisi bilir ki, banyo aletle yapıştırıp kestiği zaman aynen böyle bir görüntü ortaya çıkar bantta. Yeni logo sanki bant değil de sticker yapıştırılmış gibi. İnsanlar ilginç gerçekten..

" Amazon, tartışılan logoya ‘Hitler’ ayarı yaptı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amazon, tartışılan logoya ‘Hitler’ ayarı yaptı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amazon, tartışılan logoya ‘Hitler’ ayarı yaptı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  2. 2 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  3. 3 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  4. 4 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  5. 5 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  6. 6 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  7. 7 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  8. 8 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  9. 9 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  10. 10 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!