Okunma

E-Ticaret devi Amazon’dan Türkiye’ye yeni yatırım


01 Ekim 2019 Salı 18:45
E-Ticaret devi Amazon’dan Türkiye’ye yeni yatırım

E-ticaret denildiğinde dünyada ilk akla gelen internet sitelerinden birisi olan Amazon, günümüzde sadece bir alışveriş sitesi değil. Bulut bilişimden lojistiğe onlarca farklı alanda faaliyet gösteren şirket gerçekten bir dünya devi oldu.

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında hizmete sunulan, amazon.com.tr ile resmen Türkiye pazarına giriş yapmış oldu. Kullanıcılar hali hazırda Amazon Türkiye üzerinden kolayca sipariş verebilirken, Türkiye yatırımlarına bir yenisi daha eklendi.

Türkiye’ye yeni yatırım: Amazon Lojistik kullanıma sunuldu

Amazon Lojistik olarak adlandırılan şirket ülkemizde resmi olarak kuruldu. Böylece Amazon.com.tr’de satış yapan binlerce işletmenin hizmetine sunulmuş oldu. Amazon Lojistik hizmetini kullanıldığında, ürünün muhafaza edilmesinden paketlenip kargolanmasına kadar tüm işlemleri Amazon gerçekleştiriyor.

Bu sayede işletmelerin her müşteri için bireysel kargo masrafları ile karşı karşıya kalmasının önüne geçiliyor. Müşteriler satın aldıkları bir ürünü iade etmek istediklerinde, takip edilmesi gereken süreç Amazon tarafından yürütülüyor.

Amazon’un sunduğu bu hizmetten küçük ya da büyük her işletmenin faydalanabildiğini belirten Amazon.com.tr Ülke Müdürü Richard Marriott, her ölçekteki işletmenin gelişimine katkı sağladıklarını ve dijital ekonomide işletmenin büyüklüğünün hiçbir önemli olmadığını düşündüklerini belirtti.

Bunun en iyi örneğinin Amazon Lojistik olduğunu belirten Richard Marriott, “Amazon.com.tr müşterileri, hızlı teslimat ve Amazon’un dünya standartlarında sunduğu müşteri hizmetinin rahatlığıyla gittikçe büyüyen eşsiz ürün yelpazesine erişebilecek” ifadelerini kullandı.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “E-Ticaret devi Amazon’dan Türkiye’ye yeni yatırım”

 1. Anonim dedi ki:

  şirketin yöneticileri eğer Türk olursa yine mevcut çöp kargo şirketleri gibi yönetilir

 2. Anonim dedi ki:

  Türkiye de E-ticaretin önündeki en büyük engel kargo firmalarını içler acısı kaliteleri ve ticari ahlak yoksunluklarıdır. Bu anlamda Amazon’un lojistik yatırımı kaliteyi sağlarsa piyasa 1 tane yerli kargo firması kalmaz. Hepsi ait oldukları ticaret tarihinin batık firma mazisine karışır gider. Türkiye uzun zamandır kaliteli lojistik hizmetine özlem duyuyordu.

 3. Anonim dedi ki:

  Amazon da diğer siteler gibi, uygun fiyat yok. N11, Hepsiburada, gittigidiyor daha avantajlı….

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Aman bu işi PTT kargo ile yapmayın sakin. Ptt yeterince batuk durumda!

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Amazon avrupa da sattığı ürünleri Türkiye de satmadıkça ilerleme kaydedemez Türkiye de satılan ürünleri zaten diğer popüler alışveriş sitelerinden uygun fiyata alabiliyoruz.

 6. Alexa dedi ki:

  Alexa Türkçe desteği istiyoruz gel gayrı gel..

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Fiyatları Türkiye deki diğer siteler ile aynı ne anlamı var bu şekilde Amazon un

" E-Ticaret devi Amazon’dan Türkiye’ye yeni yatırım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere E-Ticaret devi Amazon’dan Türkiye’ye yeni yatırım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda E-Ticaret devi Amazon’dan Türkiye’ye yeni yatırım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "