Okunma

Amazon Markalı Tablet Bilgisayarlar Yolda


23 Haziran 2011 Perşembe 19:13
Amazon Markalı Tablet Bilgisayarlar Yolda

Amazon’un bir tablet bilgisayar hazırlığında olduğuna dair söylentiler bir süredir zaten gündemi meşgul ediyordu ancak artık konu daha somut bir hal almaya başladı. Gelen haberlerde, tabletin donanımına dair bilgilerin olduğunu görüyoruz.

Henüz görüşülme aşamasında olduğunu düşündüğümüz tabletlerin isimleri için Coyote ve Holywood kod adları gündeme geliyor. Bunlardan daha çok merak edilen şey ise kullanılacak olan işlemci. Son dönemdeki gözde tabletlerde NVIDIA imzasını görüyoruz. Amazon ise bu konudaki kesin kararını vermiş değil.

İşlemcinin çift çekirdekli olacağı kesin ancak bunun TI’ın 1.5GHz’lik OMAP 4’ü mü yoksa NVIDIA’nın Tegra 3’ü mü olacağı kesinlik kazanmadıl. Yılın üçüncü çeyreğinin sonuna doğru ortaya çıkacağı düşünülen tabletlerin ilk etapta Android 2.4 Ice Cream Sandwich ile donatılması da güçlü bir olasılık olarak görünüyor.

:: Yeni bir Android’li tablet alacak olsanız göze alacağınız öncelikli kriter ne olurdu?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Amazon Markalı Tablet Bilgisayarlar Yolda konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amazon Markalı Tablet Bilgisayarlar Yolda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amazon Markalı Tablet Bilgisayarlar Yolda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "