Okunma

Amazon QuickSight tüm müşteriler için açıldı


21 Kasım 2016 Pazartesi 10:50
Amazon QuickSight tüm müşteriler için açıldı

Çeşitli sektörlerden işletmeler ve girişimlerin de dahil olduğu 1500‘den fazla AWS müşterisi, Amazon QuickSight’ın ön kullanımını gerçekleştirdi. Şimdi ise hizmet tüm kullanıcılar için aktif hale geliyor.

Amazon QuickSight tüm müşteriler için aktif

Tüm müşterilerin, çalışanlarına kapsamlı iş analizi yapma imkanını sunabilmesi için Amazon QuickSight, kullanıcı başına ayda 9 dolardan başlayan fiyatlarla sunuluyor.

16-11/21/1479715123_qs_air_by_state_and_flights_1.png

İşletmelerin ürettiği ve işlediği verilerin hacmi gün geçtikçe büyüyor. Geleneksel çözümlerinin maliyeti ve karmaşıklığı, birçok şirket için analizlerin her yerden ve her zaman ulaşılabilir hale gelmesini engelliyor. Çünkü bu çözümler şirket içi pahalı donanım ve yazılımlara ihtiyaç duyuyor. İşte QuickSight tam burada devreye giriyor.

Peki, bu sistem nasıl işliyor? Müşteriler, QuickSight’a giriş yapıyor ve sistem otomatik olarak Amazon veri servisleri üzerinde depolanan verilere ulaşıyor. Amazon QuickSight ayrıca, üçüncü parti veri kaynaklarına da bağlanıyor. Hizmet, bilgilerin sistem üzerinde görüntülenebilmesi için veriyi biçimlendirerek SPICE üzerine taşıyor ve müşteriler SPICE üzerindeki verinin, diğer kaynaklardaki veriler değiştikçe güncel tutulmasını seçebiliyor.

:: Amazon’un yeni hizmetini nasıl buldunuz?
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Amazon QuickSight tüm müşteriler için açıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amazon QuickSight tüm müşteriler için açıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amazon QuickSight tüm müşteriler için açıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "