Amazon kulübe geri döndü! İşte güncel rakamlar


02 Şubat 2020 Pazar 11:15
Amazon kulübe geri döndü! İşte güncel rakamlar

Tesla, Apple ve Samsung gibi teknoloji devlerinin yanı sıra binlerce şirket 2019 yılı dördüncü çeyreği için finansal raporlarını kamuoyu ile paylaştı. Herkesin gözünün üzerinde olduğu Amazon trilyon dolar kulübüne döndü.

31 Aralıkta sona eren çeyrekte tatil dönemindeki güçlü satışlarında etkisiyle Amazon’un beklentilerin üzerinde kar ettiği görülüyor.Bu kapsamda hisselerin yüzde artmasıyla Amazon tekrardan trilyon dolarlık şirketler arasına katıldı.

Amazon trilyon dolar kulübüne döndü: 2019 dördüncü çeyrek

Dördüncü çeyrekte yüzde 21’lik artış ile 87.4 milyar dolarlık satış gerçekleştiren e-ticaret devi, hisse başına 6.47 dolar kar elde etti. Böylece tahminleri geride bırakan bir başarıya imza atılmış oldu. Analistlerin beklentileri satışların 86.2 milyar dolar, hisse başı karın ise 4.11 dolar olacağı yönündeydi.

Amazon CEO’su Jeff Bezos kazançları açıklarken yaptığı konuşmada “Prime’a bu çeyrekte her zamankinden daha fazla kişi katıldı” ifadesini kullandı. Dünya çapında 150 milyondan fazla Amazon Prime üyesi bulunduğunu ifade etti. Kıyaslamak gerekirse, 2018’in Nisan ayında 100 milyon seviyesindeydi.

Amazon hisseleri Ekim 2017’den bu yana günlük en yüksek kazancı elde ederken, içerisinde bulunduğumuz 2020 yılının ilk çeyreği için şirketin beklentisi 4.2 milyar dolar gelir elde etmek
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Amazon kulübe geri döndü! İşte güncel rakamlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amazon kulübe geri döndü! İşte güncel rakamlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amazon kulübe geri döndü! İşte güncel rakamlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!