Amazon kulübe geri döndü! İşte güncel rakamlar


02 Şubat 2020 Pazar 11:15
Amazon kulübe geri döndü! İşte güncel rakamlar

Tesla, Apple ve Samsung gibi teknoloji devlerinin yanı sıra binlerce şirket 2019 yılı dördüncü çeyreği için finansal raporlarını kamuoyu ile paylaştı. Herkesin gözünün üzerinde olduğu Amazon trilyon dolar kulübüne döndü.

31 Aralıkta sona eren çeyrekte tatil dönemindeki güçlü satışlarında etkisiyle Amazon’un beklentilerin üzerinde kar ettiği görülüyor.Bu kapsamda hisselerin yüzde artmasıyla Amazon tekrardan trilyon dolarlık şirketler arasına katıldı.

Amazon trilyon dolar kulübüne döndü: 2019 dördüncü çeyrek

Dördüncü çeyrekte yüzde 21’lik artış ile 87.4 milyar dolarlık satış gerçekleştiren e-ticaret devi, hisse başına 6.47 dolar kar elde etti. Böylece tahminleri geride bırakan bir başarıya imza atılmış oldu. Analistlerin beklentileri satışların 86.2 milyar dolar, hisse başı karın ise 4.11 dolar olacağı yönündeydi.

Amazon CEO’su Jeff Bezos kazançları açıklarken yaptığı konuşmada “Prime’a bu çeyrekte her zamankinden daha fazla kişi katıldı” ifadesini kullandı. Dünya çapında 150 milyondan fazla Amazon Prime üyesi bulunduğunu ifade etti. Kıyaslamak gerekirse, 2018’in Nisan ayında 100 milyon seviyesindeydi.

Amazon hisseleri Ekim 2017’den bu yana günlük en yüksek kazancı elde ederken, içerisinde bulunduğumuz 2020 yılının ilk çeyreği için şirketin beklentisi 4.2 milyar dolar gelir elde etmek
yazarMehmet Ali Ertunç

1997 yılında Hatay’da doğdu. İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitimine devam ederken, 2015'den bu yana ShiftDelete.Net'te çalışıyor. Yazılım geliştirmenin yanı sıra, savunma sanayi ve havacılıkla ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Amazon kulübe geri döndü! İşte güncel rakamlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amazon kulübe geri döndü! İşte güncel rakamlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amazon kulübe geri döndü! İşte güncel rakamlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2