Okunma

Amazon, WikiLeaks’i Şutladı!


02 Aralık 2010 Perşembe 12:36
Amazon, WikiLeaks’i Şutladı!

Bugünlerde hangi kanalı seyrederseniz seyredin veya hangi gazeteyi okusanız okuyun WikiLeaks’le ilgili bir habere rastlıyorsunuz. WikiLeaks’le ilgili en sıcak gelişme birkaç saat önce gerçekleşti. IMDB ve Alexa.com gibi siteleri bünyesinde barındıran Amazon, WikiLeaks’i sunucularından çıkardı. Amazon, WikiLeaks’in Amerika’daki yayıncıları arasındaydı.

Böyle Buyurdu Senatör

Amazon’un yargısız infaz yapmasının nedeni, Beyaz Saray’ın güvenlik departmanının da başında bulunan, Amerika’lı Senatör Joe Lieberman’ın verdiği emir. Liebarman yaptığı açıklamada; “Amazon.com yöneticileri, az önce ofisimi arayarak çalışanlarımı konuyla ilgili bilgilendirdi ve ülkemize zarar veren WikiLeaks’i sunucularından çıkarttıklarını belirtti.” dedi.

:: Sizce WikiLeaks olayının sonu nereye varacak?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Amazon, WikiLeaks’i Şutladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amazon, WikiLeaks’i Şutladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amazon, WikiLeaks’i Şutladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "